Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Із Харкова більше не можна полетіти до Мінська

Фото: Сергей Козлов/KHARKIV Today
Заборона буде діяти з півночі вівторка.

Небо над Білоруссю буде закрите для українських бортів.

Із 00:00 26 травня Україна припиняє авіасполучення з Білоруссю. Про це повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.

"На позачерговому засіданні уряд доручив Мінінфраструктури, Державіаслужбі і ДП "Украерорух" вжити для цього необхідних заходів. До того ж, українським авіакомпаніям і літакам буде заборонено виконувати польоти у повітряному просторі Республіки Білорусь", — написав Шмигаль у своєму Telegram.

Державній прикордонній службі доручили припинити оформлення пасажирів, які будуть направлятися з Білорусі або до Білорусі в митних пунктах аеропортів. Заборона авіасполучення з Білоруссю пов'язана з перехопленням літака з журналістом.

"Ситуація з примусовою посадкою літака компанії Ryanair у Мінську є порушенням Конвенції про міжнародну цивільну авіацію. Рішення нашого уряду направлено на забезпечення безпеки польотів і пасажирів", — пояснив Шмигаль.

Відзначимо, з аеропорту "Харків" є кілька рейсів до Білорусі, які здійснює авіакомпанія Belavia: B2 836 (понеділок, п'ятниця і субота), B2 838 (середа) і B2 838 (вівторок). Однак сьогодні відкритий тільки перший (B2 836), інші два повинні були запрацювати в липні.

У аеропорту "Харків" пообіцяли KHARKIV Today прокоментувати ситуацію пізніше.

Нагадаємо, 23 травня за вказівкою Олександра Лукашенка в небо Білорусі підняли винищувач і примусово посадили у Мінську літак Ryanair, який прямував до Вільнюса (Литва). У літаку перебував опозиціонер, колишній редактор Telegram-каналу NEXTA Роман Протасевич. У аеропорту Протасевича затримали, йому може загрожувати страта.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.