Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Іранські дрони-камікадзе атакували Харківщину

Фото: НВ
"Гєрані" запускають по Харківській, Одеській та Миколаївській областях.

Ймовірно, Росія запускає іранські дрони, аби зекономити ракети для ударів по об'єктах критичної інфраструктури.

Російські окупанти перестали активно випускати по Україні ракети, замість цього використовують дрони-камікадзе, у тому числі на Харківщині. Про це повідомив речник командування Повітряних сил України Юрій Ігнат в ефірі телеканалу Белсат.

"Росія вже перестала активно використовувати свої ракети високоточні такі, як "Калібр", Х-101, "Іскандер". Це ракети, які мають бойову частину близько 400 кілограмів та більше, коштують понад мільйон доларів. Ракета "Калібр" одна — близько шести мільйонів доларів, Х-101 — від 11 до 13 мільйонів, — сказав Ігнат. — Наші Збройні сили України зіткнулися з новим викликом. Є атаки і на Харківщині вже сьогодні вночі, і Миколаївщина, і Одещина піддаються нападам цих баражуючих боєприпасів".

Як припускає Юрій Ігнат, Росія береже високоточні ракети для ураження об'єктів критичної інфраструктури України в осінньо-зимовий період, оскільки хоче "занурити її в темряву". У цей час використовує значно дешевші іранські дрони-камікадзе Shahed-136, аби завдавати ударів на великій дальності.

Українські військові використовують різні види озброєння для ліквідації дронів-камікадзе, наразі вивчаються усі методи, аби ефективно знищувати такі дрони. Юрій Ігнат зазначив: Росія використовує нові прийоми ураження іранськими дронами, для боротьби з ними потрібен досвід.

"Це новий виклик, для якого потрібно мати певний досвід. Тобто застосовується все: і стрілецька зброя, і кулемети, і зенітні установки, і зенітні ракети, перспективно застосовувати і засоби радіоелектронної боротьби по цих дронах, — сказав Ігнат. — Вісім із десяти під час другого удару були збиті. Противник це врахував і використовує нові тактичні прийоми, але ми відпрацьовуємо нові прийоми протидії цим безпілотним літальним апаратам. Загроза є, але ціль збивається. 120 кілометрів швидкість, висота невелика, потрібен досвід, щоб їх збивати".

Нагадаємо, кілька день поспіль РФ обстрілювали Одесу з дронів-камікадзе. У результаті постраждали будівлі морського порту та адміністративні будівлі. Кілька "Гєраней" було збито над Чорним морем.

Як писав KHARKIV Today, розвідка 92-ї механізованої бригади знайшла біля Купʼянська комплекс з російськими дронами "Орлан-10". Увесь комплекс було знищено.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.