Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Ігор Терехов хоче, щоб харків'яни отримали гроші за зруйноване житло

Фото: Сергей Козлов/KHARKIV Today
За словами мера, у Харкові не можна відновити близько 500 багатоповерхівок.

Харківський міський голова вважає, що це допоможе усунути корупційні складові.

Харків'яни, які залишилися без майна під час російської війни, мають отримати компенсацію від країни, а потім самостійно розпоряджатися цими грошима. Таким бачить механізм компенсації мер Харкова Ігор Терехов. Про це він розповів у інтерв'ю Наталії Мосейчук.

"Я можу вам сказати свою думку, як би я хотів, щоб це було. Зрозуміло, що це рішення ухвалюватиметься на урядовому рівні. І тут немає, на жаль, нашої компетенції, але я думаю, що мерів слухатимуть. Я навіть певен. Тому що ми сьогодні у тяжкій війні відстоюємо ще одне — інституції демократії, і це дуже важливо. Майже 500 будинків не підлягають відновленню, багатоквартирних, багатоповерхових будинків. Їх просто неможливо відновити. Як би я бачив розвиток подій, зрозуміло, що будуть інвестиції, я вірю в це, і я сьогодні з багатьма інвесторами розмовляю. І Харків для них є дуже інвестиційно привабливим містом і я сподіваюся, що ми дуже швидкими темпами після нашої перемоги відновимо дуже багато речей у Харкові та відбудуємо новий Харків. Принаймні я над цим дуже серйозно працюю. Я хочу, щоб люди, які втратили житло, отримали гроші на руки. Щоб не будували ми їм на замовлення житло", — пояснив Харківський міський голова

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Володимир Зеленський побував на Салтівці та запропонував відмовитися від "панельок"

Терехов думає, що люди мають отримати гроші з оцінки руйнувань незалежною експертизою.

"Ринок житла буде. Хтось захоче собі купити трохи більше житла, взявши іпотеку і внісши ці гроші, у когось є, можливо, інше житло і він захоче ці гроші пустити на розвиток бізнесу. Хтось захоче купити трохи менше житло плюс машину чи те, що потрібно. Але це буде стимулом до розвитку економіки. Якщо буде прозорий, нормальний ринок житла, а люди будуть мати гроші, які їм виплатить держава, міжнародні інституції, то кожна людина матиме право розпоряджатися цими грошима на свій розсуд. І ми одразу приберемо будь-які корупційні складові", — розповів мер Харкова.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.