Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Ідеї бізнесу і міста: що хочуть зробити у Харкові для безпеки на дорогах

Фото: Сергей Козлов/KHARKIV Today
Глобальні зміни анонсував мер Харкова Ігор Терехов, бажають допомогти і бізнесмени.

У мерії Харкова планують витратити понад 20 мільйонів євро на регульовані перехрестя, встановлення відеокамер та систему створення на дорозі "зеленої хвилі". Представники громадськості пропонують роздати школярам світловідбиваючі елементи.

7 грудня мер Харкова Ігор Терехов розповів про глобальні зміни у системі безпеки дорожнього руху у Харкові. Це сталося на зустрічі з громадськістю, де бізнесмени також запропонували варіанти щодо покращення ситуації на дорогах.

"Ми, як міська влада, велику увагу будемо приділяти розвитку безпеки у Харкові та розвитку безпеки, зокрема і на дорогах. Ми сьогодні працюємо з інвестиційним банком, ми маємо проєкти, це глобальні проєкти. Громадські люди займатимуться громадською діяльністю, пропагуватимуть безпеку дорожнього руху, і у цьому ми знайшли точки дотику. А ми робитимемо глобальні речі, інфраструктурні. Речі, які будуть націлені на безпеку дорожнього руху та загалом безпеку життя у Харкові. Глобальні речі, це насамперед, Європейський інвестиційний банк разом із нами вкладатиме близько 21 мільйона євро у систему безпеки дорожнього руху. Це регульовані перехрестя, це встановлення відеокамер, які розпізнають і дорожні знаки, і обличчя, це правильне регулювання дорожніх перехресть, система створення на дорозі так званої "зеленої хвилі". Це все буде зроблено для того, щоб убезпечити людей та убезпечити роботу транспорту", — повідомив Терехов.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: П'яна автоледі на Tesla намагалася втекти від харківських патрульних

На зустрічі у мерії бізнесмени пропонували різні варіанти вирішення дорожніх проблем. Зокрема, Тарас Сітенко звернув увагу на те, що відповідального за безпеку дорожнього руху у місті немає.

"Є програми безпеки дорожнього руху — національні, обласна, міська. Але прямо призначеного департаменту або муніципального центру безпеки дорожнього руху, відповідальної особи все ж таки немає. Коли проходять якісь заходи щодо безпеки дорожнього руху, то є багато департаментів, поліція, патрульна поліція Але хто головний, крім мера, хто відповідає за все, по суті, він відповідальний, але не може вирішувати це питання, тому я закликаю міського голову зробити такий центр і зробити відповідальну особу, з якою могли б комунікувати не лише ми як громадська організація, а й патрульна служба, всі, хто причетний до дорожнього руху", — запропонував Сітенко.

Раніше бізнесмени заявили про створення громадської організації "Безпечний Харків", щоб зробити міські дороги справді безпечними. Вони закликають харків'ян приєднуватись до ініціативи.

Сам факт нашого об'єднання свідчить про те, що громадянське суспільство дозріває до рівня, при якому воно не хоче споглядати і просто критикувати, перекладаючи відповідальність за вирішення проблеми на когось. А воно хоче знайти своє місце в строю тих служб, організацій, органів. Ми б хотіли, щоб до нашої організації у тій чи іншій мірі приєдналося якнайбільше людей, вважаючи, що якщо вже людина поділяє цілі нашого об'єднання, то вже як мінімум вона має пред'явити до себе нові стандарти, нові вимоги і бути у певному сенсі прикладом", — повідомив Володимир Шумілкін.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Найгірші перехрестя Харкова. Де у місті небезпечно їздити та переходити дорогу?

Громадська організація вимагає допомоги у мерії, оскільки хоче проводити роботу в школах.

"Те, у чому потрібна у будь-якому разі допомога для громадської організації з боку міськради — проведення кампаній серед школярів щодо безпеки дорожнього руху, поширення серед учнів світловідбиваючих маячків чи жилетів. Тут від міста взагалі нічого не потрібно. Просто, якщо можна, налагодити нормальну співпрацю, щоб громадська організація, волонтери, все це передавали і щоб вона нормально поширювалась, щоб діти до цього теж залучалися", — розповів адвокат, депутат Харківської міськради Ігор Черняк.

За словами бізнесмена Юрія Сапронова, у школах хочуть оголосити конкурси на малюнки для світловідбиваючих елементів одягу.

"У нас чомусь є думка, що це запрацює, ракета злетить тоді, і ми готові цим зайнятися. Потрібно добро департаменту освіти та мерії: дайте нам зайти до шкіл, ми оголосимо там конкурс, нехай вони самі намалюють собі чортиків, у кожній школі різне зробимо, що хочуть. Може, так злетить. Героїв мультиків, ще щось там. Дати, нехай одягають. Скільки шкіл є, стільки й зробимо різних, наприклад", — пояснив бізнесмен.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Після смертельної аварії у Харкові у Зеленського просять змінити ПДР

Нагадаємо, бізнесмен Юрій Сапронов ініціював створення громадського руху "Безпечний Харків" після смертельної ДТП на вулиці Одеській, де за кермом автомобіля Infiniti був 16-річний Микола Харківський. Раніше він порушував правила дорожнього руху, їздив містом без прав і принижував патрульних поліцейських, але покарання не було.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.