Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Гурченко, Бугримова, скрипалі та дива: яким Харків запам'ятає скульптора Гурбанова

Фото: KHARKIV Today.
Сейфаддіну Гурбанову було 59 років.

Сейфаддін Гурбанов приїхав до Харкова, коли йому було 20 років. У місті про нього нагадують сім чудес на площі Архітекторів, пам'ятник філософам у сквері Мислителів, Олексію Бекетову — на Сумській, Іллі Мечникову — на Пушкінській, першій вчительці — на Салтівці та два ідентичні скрипалі.

Дозволу на встановлення скульптур Ірини Бугримової та Людмили Гурченко за життя Гурбанов так і не отримав: вони залишились у майстерні майстра. Натомість йому замовили двох скрипалів — для будівлі навпроти міськради на пл. Конституції та на вул. Сумській. Чому так сталося, Гурбанов розповідав у інтерв'ю.

Скульптор завжди сподівався, що для його Гурченко таки знайдуть місце у місті:

"Ну що Гурченко… Стоїть у мене у майстерні. Пам'ятник не закінчено повністю. Там як вийшло: Фельдман замовив мені пам'ятник у лютому 2006 року. Я фактично її за півтора місяці зробив. Відкривати пам'ятник мала Юлія Тимошенко 16 березня (2006 року Олександр Фельдман балотувався у ВР від партії БЮТ). Але потім міська влада заборонила встановлювати скульптуру... Стався цей страшний скандал, через який у результаті Людмила Марківна попрощалася з Харковом... Але пам'ятник актрисі сподобався, я навіть подарував їй маленьку копію. Сподіваюся, замовник і влада домовляться, і Гурченко все ж таки встановлять…"

Нагадаємо, Гурбанов помер 16 листопада у Туреччині. Йому було 59 років. Востаннє скульптор відкривав у Харкові сквер Мислителів 24 жовтня.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.