Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

"Голові адміністрації" з Харківської області загрожує довічне ув'язнення

Фото: ДБР
Чоловік під час окупації очолив село Веселе.

Колаборант став "головою адміністрації" у селі та роздавав указівки місцевим мешканцям.

До Ленінського районного суду Харкова передали обвинувальний акт щодо колишнього правоохоронця, який допомагав окупантам захоплювати село Веселе та утворювати окупаційну адміністрацію. Йому загрожує довічне ув'язнення. Про це повідомили у Державному бюро розслідувань.

За інформацією Харківської обласної прокуратури, обвинувачений — колишній старший інспектор відділу організаційного забезпечення управління "Корпусу оперативно-раптової дії" Головного управління Нацполіції в Харківській області.

У березні 2022 року чоловік перейшов на бік окупантів — добровільно обійняв посаду "главы администрации села Веселое". На посаді він видавав довідки місцевим жителям, які були зареєстровані в інших населених пунктах, але мешкали у Веселому. Ці довідки люди використовували для пересування територією села та проходження блокпостів окупантів.

Окрім цього, колаборант примушував мешканців виконувати господарські роботи, прибирати вулиці та розвантажувати й роздавати гуманітарну допомогу від окупантів.

Чоловіка обвинувачують за ч. 2 ст. 111 (державна зрада) Кримінального кодексу України.

Як писав KHARKIV Today, Служби безпеки України затримала депутата Куп'янської районної ради, який працював на російських окупантів. Депутат наказав переобладнати українські лікарні під шпиталі окупантів.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.