Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Голова ХОВА розказав, до кого не прийдуть обстежити зруйновані будинки

Ілюстративне фото: Сергій Козлов/KHARKIV Today
Комісія має зафіксувати пошкодження та визначити суму компенсації.

Жителі Харківщини подали 4059 заяв про отримання компенсації на відновлення пошкодженого через війну житла за державною програмою "єВідновлення".

Програма передбачає обстеження цього житла. Комісія з представників влади має зафіксувати руйнування та визначити суму компенсації. Однак у регіоні зараз проживають багато переселенців, зокрема людей, які виїхали з населених пунктів, де ведуться активні бойові дії, і не можуть повернутися до своїх домівок, аби впустити для перевірки комісію. Тому спочатку представники комісії приходитимуть до людей, які мають змогу їх прийняти.

"Однак є питання щодо обстеження, тому що відповідне комісійне обстеження може бути, а у нас по області 470 000 внутрішньо переміщених осіб. І люди подекуди не можуть повернутися до своїх домівок, щоб пропустити комісію для обстеження тощо. Тому перш за все будуть іти люди, які мають доступ до свого житла, а там, де зруйновано вщент, або там, де ще тривають бойові дії, це вже буде дві або три черги відповідно", — сказав начальник ХОВА Олег Синєгубов.

За словами Синєгубова, внести всі пошкоджені та знищені об'єкти у Реєстр, аби люди могли отримати компенсацію, планують за два місяці. Людей для створення комісій, які обстежуватимуть житло, вистачає. Це можуть бути не лише представники органів місцевого самоврядування, а й наймані за договором. Ще одна проблема - щільне замінування.

"Динаміка досить позитивна, і ми плануємо місяць-два і завершити внесення до цього Реєстру, — пояснив Синєгубов. — Ми над цим працюємо і органи місцевого самоврядування можуть залучати сторонніх осіб, не лише тих людей, працівників своїх. Це люди можуть бути за наймом, відповідними договорами тощо. Тобто тут поле для відповідної діяльності досить широке. Тут є і інша проблематика — розмінування. Тому що ті самі Циркуни наразі досі не розміновані, коли люди приходять на свої домогосподарства, є ризик підірватися на вибухонебезпечному предметі. Такі факти у нас постійно є по Ізюмському району, на жаль, Чугуївському, Куп'янській громаді. Тому на це маємо зважати".

На Харківщині пошкоджені 28 000 об'єктів, майже половина з них це квартири і будинки. Зокрема, це 4000 зруйнованих або пошкоджених багатоповерхових будинків, 8500 приватних домогосподарств, близько 300 об'єктів медицини, 850 — загальноосвітніх шкільних і дошкільних закладів, 23 виші, 150 адміністративних об'єктів, і 92 промислових підприємства.

Як писав KHARKIV Today, програма "єВідновлення" стартувала у застосунку "Дія" 10 травня. Компенсацію нададуть тільки тим українцям, у кого майно пошкоджене. Для власників повністю зруйнованих будинків, що не підлягають відновленню, уряд розробляє іншу програму.

Максимальна сума, яку можна отримати за цією програмою, становить 200 000 гривень. Гроші на ремонт домівок потрібно витратити протягом 12 місяців. Їх перерахують на віртуальні картки.

Дізнатися детальну інформацію про програму "єВідновлення" можна за посиланням тут, за телефоном урядової гарячої лінії — 1545 (кнопка 2) або через чат-боти Урядового контактного центру у Telegram або Facebook.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.