Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Гектар землі у заказнику на Харківщині незаконно віддали у приватні руки 

Ілюстративне фото: Сергій Козлов / KHARKIV Today
Прокуратура через суд повернула ділянка громаді.

Суд зобов'язав повернути у власність Олексіївської громади (Лозівщина) землі природно-заповідного фонду — гідрологічного заказника місцевого значення "Єфремівський".

Слідчі встановили, що у 2019 році Олексіївська громада віддала у приватну власність ділянку площею  0,6 гектара, яка знаходиться на території заказника. На ділянці планували вести селянське господарство. Вартість земель оцінена у більше ніж вісім мільйонів гривень. Проте за законом такі землі передавати у приватну власність не можна. Тому прокуратура звернулася до суду. Позов задовольнили.

"Таке порушення вимог закону стало підставою для звернення прокуратури до суду. Первомайський міськрайонний суд Харківської області підтримав позицію прокуратури і зобов'язав відповідача повернути вказану ділянку. Наразі проведено реєстрацію прав на ці землі за Олексіївською сільською радою", — розповіли у Харківській обласній прокуратурі.

Також прокуратура подала ще один позов в інтересах держави в особі органу місцевого самоврядування. Він стосується усунення перешкод у користуванні та розпорядженні землею на території гідрологічного заказника "Єфремівський". Ділянка має площу 1,1 гектара та вартість — 11,6 мільйона гривень. Землю передали у власність людині як ту, що має сільськогосподарське призначення. Зараз судовий процес продовжується.

Як писав KHARKIV Today, у фермерів на Харківщині забрали земельну ділянку площею майже 200 гектарів. Ділянка розташована на кордоні з країною-агресором.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.