Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Гауляйтер Харківщини скасовував українські кодекси під час окупації

Віталій Ганчев. Фото: ХАЦ
Головний посіпака росіян порушив норми міжнародного права. 

Віталій Ганчев видав розпорядження, яке не має юридичної сили.

Беззаперечні докази порушення окупаційною владою загальновизнаних норм міжнародного права отримала Харківська обласна прокуратура. Зрадник своїм розпоряжденням скасував українські кодекси.

"Так званий "глава военно-гражданской администрации Харьковской области" 5 серпня видав незаконне "распоряжение", яким скасував два кодекси України. Поплічник окупантів підписав документ, котрим начебто намагався "урегулировать на территории Харьковской области отношения, связанные с привлечением лиц к уголовной ответственности". "Чиновник" розпорядився визнати такими, що втратили силу на окупованій території Харківщини, Кримінальний кодекс України та Кримінальний процесуальний кодекс України. За його задумом, замість українських кодексів повинні були діяти російські", — розповіли там. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мешканку Купʼянська судитимуть за роботу в "гуманітарному штабі" окупантів

У прокуратурі додали, що, мабуть, "глава военно-гражданской администрации" дізнався про висунуті йому підозри не за однією статтею Кримінального кодексу України та вирішив, що легше буде його скасувати своїм "распоряжением".

"Проте жодні "документи", підписані при окупантах, ніколи не будуть мати юридичної сили на території України. Відповідальності за Кримінальним кодексом України поплічникам окупантів не уникнути", — запевнили у прокуратурі.

Документ: Харківська обласна прокуратураДокумент: Харківська обласна прокуратураДокумент: Харківська обласна прокуратура
Документ: Харківська обласна прокуратура
Документ: Харківська обласна прокуратура

Нагадаємо, іще наприкінці квітня, коли загарбники призначили Віталія Ганчева головою "адміністрації" Козачої Лопані, його стали підозрювати у державній зраді та колабораційній діяльності. Після деокупації більшої частини захопленої Харківщини гауляйтер забрався до Росії

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.