Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Головний санлікар розповів, коли в Харківській області почнуть використовувати вакцину Pfizer

Перша партія цієї вакцини прибула до України.

Харківська область до понеділка отримає 1170 доз вакцини.

16 квітня до України прилетіло 117 тисяч доз американської вакцини від COVID-19 виробництва Pfizer-BioNTech. Торгова назва цієї вакцини Comirnaty. Україна отримала її за механізмом COVAX і це тільки перша партія. Про це повідомив головний санлікар України Віктор Ляшко.

"Щеплення вакциною Comirnaty почнуться вже 18 квітня з Київської області. З 19 квітня — по всій Україні. Нею в першу чергу будуть прищеплювати персонал і мешканців будинків для літніх людей . Потім — співробітників Державної служби з надзвичайних ситуацій і прикордонників", — пояснив Ляшко.

Вакцину розподілять так: по 1170 доз до кожної з областей і до Києва. Разом з вакцинами розвезуть розчин для їх розведення, шприци та коробки для безпечної утилізації медичних відходів.

Вакцина виробництва Pfizer-BioNTech повинна зберігатися і транспортуватися при температурі в межах від -60 до -80 градусів. Головний санлікар запевнив, що Україна це забезпечує. Перевозити перші 117 тисяч доз вакцини від Pfizer буде приватна логістична компанія "Фармасофт". Після розведення цю вакцину можна зберігати шість годин.

Станом на ранок 16 квітня в Харківській області прищепили першою дозою індійської вакцини Covishield 15 179 чоловік. Всього регіон отримав 30 400 доз цієї вакцини. Вона приїхала 25 лютого.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Поки без другої дози. Першу партію індійської вакцини використають у Харківській області без залишку 

Нагадаємо, всього Харківська область чекає 7020 доз вакцини Pfizer. 

Як писав KHARKIV Today, 13 квітня наш регіон отримав 8520 доз китайської вакцини CoronaVac / Sinovac Biotec для імунізації 4260 чоловік. Її ще не почали використовувати. 

Карта: портал "Система охраны здоровья Украины" от аппарата СНБО
Вакцинація CoronaVac / Sinovac Biotec в Україні. Карта: портал "Система охорони здоров'я України" від апарату РНБО

 

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.