Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

18 квітня, 2021 - 14:15

Головний лікар харківської лікарні анонсував цикл відео про ранню діагностику онкологічних захворювань

Перше відео вже можна подивитися на YouTube або в Facebook.

Харківська область займає одне з перших місць в Україні за статистикою онкологічних захворювань.

Гендиректор Харківського обласного центру онкології Денис Скорий анонсував цикл відеоматеріалів, в яких він буде розповідати про ранню діагностику онкологічних захворювань. Медик впевнений, це може врятувати життя. Перше відео вже у відкритому доступі. Подивившись його, можна дізнатися, як можна запобігти розвитку раку прямої і товстої кишки.

"Харківська область займає одне з перших місць в Україні за статистикою онкологічних захворювань. З 10000 випадків щорічно виявлених онкохворих, 1400 — мають колоректальний рак, форма якого дає надзвичайно високі показники смертності. Є різні варіанті досліджень для його виявлення — різної ефективності, різної комфортності. Але від них ще ніхто не вмирав. А від раку — вмирають. І часто саме тому, що не хочуть робити діагностику. Ніколи не зможу зрозуміти цю логіку. Але намагаюся її змінити", — пояснив медик.

Відео можна подивитися в Facebook на сторінці Дениса Швидкого або в YouTube на новому каналі Lumovita. Медик розповів, що назва каналу складається з двох латинських слів: lumen — "джерело світла", і vita — "життя". Іншими словами: просвіта, яка збереже життя. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Харкові встановлюють колони нового корпусу онкоцентру

Денис Скорий порадив поділитися відео з друзями та родичами.

"Упевнений, серед них є ті, кому цю діагностику треба зробити вже, як-то кажуть, сьогодні. А ми готуємо наступний ролик, не менш корисний ... Рак буває дуже різний, але має спільне рішення — рання діагностика. Ми не розповідаємо про те , як жити з раком. Ми розповідаємо про те, як жити без нього. Дива не допоможуть. А ось здоровий глузд — так", — написав онколог.

Також медик запропонував глядачам озвучувати пропозиції і теми, які їх цікавлять.

Раніше KHARKIV Today писав, що депутатів Харківської облради злякала статистика про онкологічні діагнози. Вони не хотіли слухати виступ про онкологію. Депутат облради і гендиректор центру онкології Денис Скорий запропонував внести зміни до програми "Здоров'я Слобожанщини на 2021-2022 роки" і додати рядок про раннє онкологічне тестування.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.