Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Фото котлети: батькам почнуть відправляти меню з дитячих садків Харкова

Иллюстративное фото: Михаил Венчук
Нововведення діятиме з наступного тижня.

Отримуватимуть фото дитячого раціону батьки щодня.

З понеділка, 24 січня, батькам, чиї діти ходять до дитячих садків Харкова, почнуть надсилати фото меню з їдалень. Про це повідомила директорка департаменту освіти Харківської міської ради Ольга Деменко під час брифінгу 21 січня про реформу харчування у дитячих садках та школах.

"Хочу заспокоїти батьків: ми серйозно над цим працюємо. З понеділка всі батьки дітей з дитячих садків щодня отримуватимуть фото обіду дитини — яка котлета, суп, наггетс. Тільки ми наггетси не будемо смажити, а запікати у духовці. Якщо ми хочемо сформувати здорову націю, треба починати з дитинства", — сказала Деменко.

Ольга Деменко нагадала: по-новому дітей у школах та дитячих садках почали годувати з початку календарного року. Реформу дитячого харчування ініціювала Перша леді Олена Зеленська, відомий кулінар Євген Клопотенко розробив меню. Не всі батьки залишилися задоволеними нововведенням. Проте Деменко зазначає, що меню носить не обов'язковий, а рекомендаційний характер, діти харчуються якісно та різноманітно. Щоб заспокоїти батьків, у департаменті вирішили зобов'язати дитячі садки робити фотозвіти меню та надсилати батькам. До того ж, батьки зможуть приєднатися до розробки технологічних карт для дитячого меню.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чай без цукру і суп без хліба. Як харківські школи звикають до нового меню від Першої леді

"Думка батьків розділилася. Одні повністю підтримують нове меню, де є менше солі, цукру, ковбасних виробів, більше круп, овочів, риби, м'яса. Ми вирішили прибрати геть консерви, консервовані горошки, огірки, рибні консерви. Інша частина батьків вважає, що це погано, дитина голодна.  Ми працюватимемо з батьками, прислухатимемося до думки батьків. Можемо їх залучати до розробки технологічних карт", — пояснила Деменко.

Зазначимо, сьогодні розроблено 180 технологічних карт. Розробити карти допоможе Державний біотехнологічний університет. Кількість карт має збільшитися до 300. Це зробить дитяче меню різноманітнішим.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.