Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Фонд Клуні просить розслідувати воєнні злочини російських командирів на Харківщині

Фото: Сергій Козлов/KHARKIV Today.
Юристи звернулися до прокуратури Німеччини.

Фонд Амалі та Джорджа Клуні звернувся до прокуратури Німеччини з проханням провести розслідування за трьома епізодами воєнних злочинів, скоєних російськими військовими в Україні. Один із епізодів стосується Харківщини. 

Про це повідомили на сайті фонду. Заяви до прокуратури Німеччини подали, адже у країні діє принцип універсальної юрисдикції, що дозволяє судити іноземців, які скоїли воєнні злочини за кордоном.

Фонд Амалі та Джорджа Клуні просить німецьких правоохоронців розслідувати: 

  • невибірковий ракетний обстріл курорту Сергіївка в Одеській області, коли загинули 22 мирних жителі й ще 40 отримали важкі поранення; 
  • затримання, тортури та вбивства чотирьох чоловіків у Харківській області у березні 2022 року; 
  • страти, тортури, сексуальне насильство, грабежі та інші порушення, скоєні під час російської окупації Київщини.

The Docket представляє інтереси родин трьох із чотирьох загиблих у Харківській області.

"Ця скарга подана спільно з Truth Hounds, провідною українською правозахисною організацією, з якою The Docket співпрацює з початку своєї роботи в Україні. Детальне дослідження даних з відкритих джерел у цій справі провів підрозділ із питань правосуддя та підзвітності спільної ініціативи Bellingcat і Global Legal Action Network", - йдеться у повідомленні.

За інформацією фонду, усіх чотирьох чоловіків було незаконно затримано у березні 2022 року, і протягом кількох місяців їхні сім’ї не мали жодної інформації про їхнє місцезнаходження. Пізніше місцевий житель знайшов тіла трьох чоловіків у лісі поблизу села; четверте тіло було знайдене на узбіччі дороги і перенесене до братської могили поблизу міста Ізюм. На всіх чотирьох тілах були виявлені сліди страти.

Юристка Наталі фон Вістінгаузен та юристи The Docket представляють інтереси сімей трьох загиблих у цій справі та вимагають відкриття розслідування щодо 13 командирів "ЛНР" і російських підрозділів, які контролювали цю територію під час окупації.

Якщо у Німеччині визнають переконливими докази, подані проти конкретних підозрюваних, то зможуть порушити кримінальне провадження і видати ордери на їхній арешт, зокрема через міжнародні системи Європолу та Інтерполу.

Окремо фонд також передав досьє до Міжнародного кримінального суду, щоб його змогли використати у рамках чинного розслідування МКС.

Восени 2022 року юристку фонду Клуні Анна Нестайт перебувала на Харківщині і розповідала виданню "Бабель" про те, як було важко збирати докази воєнних злочинів: "Я щойно приїхала з Харківської області, де ми працювали зі злочинами, скоєними під час окупації. Це позасудові страти, тортури, насильницькі зникнення, є свідки і потерпілі. Найскладніше ― визначити частини та підрозділи російських військ, які брали в цьому участь. Коли ми приходимо у звільнені міста, українські військові часто кажуть: "А де ж ви були, ми вже дві вантажівки документів викинули". Це дві вантажівки доказів, які втрачені для слідства. Я розумію військових, їм потрібно звільнити місце в приміщенні, навести там лад, тому до них претензій я не маю. Але це питання координації між військовими, які опиняються на місці злочину першими, та СБУ чи прокуратурою".

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.