Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

07 квітня, 2021 - 12:58

Фірма з оточення Ярославського отримає ще 53 мільйони гривень за дорогу на "Барабашово"

Фото: Богдан Затула / KHARKIV Today
Підрядник буде будувати міст через "Барабашово".

Міст через ринок "Барабашово" побудує турецька фірма, якою володіє партнер групи Олександра Ярославського.

6 квітня Управління з будівництва, ремонту та реконструкції департаменту будівництва і дорожнього господарства Харківської міської ради уклало договір про будівництво шляхопроводу в районі вулиці Шацької за 53,5 мільйона гривень з турецькою фірмою "Блек Сі Консорціум", партнер якої — група харківського бізнесмена Олександра Ярославського DCH . Про це повідомили в Харківському антикорупційному центрі з посиланням на тендер в системі ProZorro.

Аукціон пройшов 9 березня. У ньому брали участь три фірми. Крім турецької, це — "ІБК "ЄВРОТЕХНОЛОГІЇ" з Київської області та "Житлобуд-2" з Харкова. Замовник готовий був заплатити підряднику 57 192 000 гривень. Проте учасники запропонували свої послуги дешевше: від "ЄВРОТЕХНОЛОГІЇ" надійшла пропозиція на 53 490 000 гривень , "Блек Сі Консорціуму" — 53 500 000 гривень, що на 3,7 і 3,6 мільйона гривень відповідно дешевше.

Пропозиція "Житлобуду-2" виявилася менш вигідною, ніж у конкурентів. Фірма готова була будувати міст за 56 611 126,24 гривні, що заощадило б замовнику всього 580 тисяч гривень.

Обирало управління з будівництва ремонту та реконструкції між двома першими фірмами, у "ЄВРОТЕХНОЛОГІЇ" знайшли невідповідність у документах (не було копій документів про право власності або договорів оренди на обладнання), хоча їхня пропозиція була на 10 тисяч гривень вигіднішою. Договір уклали з "Блек Сі Консорціум". Завершити будівництво моста фірма повинна до кінця 2022 року.

Згідно з даними You control, засновники турецької фірми-переможця "Блек Сі Консорціум" — київська фірма "Блек Сі Констракшен", турецька "Макьоль іншаат Санайі туризм ве тіджарет анонім ширкеті" і "Спецбуд-Україна". Кінцеві бенефіціарні власники — п'ятеро громадян Туреччини. Як відзначили в Харківському антикорупційному центрі, партнером турків в Україні є група Олександра Ярославського DCH.

Як писав KHARKIV Today, на початку березня "Блек Сі Консорціум" отримала підряд на будівництво моста з підходами через річку Харків в районі вулиць Пантелеймонівської і Шацької. Сума договору склала 107 500 000 гривень.

Нагадаємо, в жовтні минулого року заступник харківського міського голови з питань інфраструктури Євген Водовозов говорив, що завершити будівництво дороги через "Барабашово" планують до кінця 2021 року.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.