Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Ферму зобов'язали повернути землю біля кордону на Харківщині

Ілюстративне фото: Сергій Козлов/KHARKIV Today
Така земля може бути тільки у власності держави.

Господарський суд Харківської області зобов'язав фермерське господарство повернути землю біля кордону з Росією у Харківській області.

Земельна ділянка знаходиться у Золочівській громаді Богодухівського району. Її площа складає понад 103 гектари, вартість оцінена у більше ніж 645 мільйонів гривень.

У жовтні минулого року Харківська обласна прокуратура подала до суду позов до Золочівської селищної ради та ферми, в якому просила повернути державі цю ділянку. Слідчі встановили, що землю незаконно передали із державної власності у комунальну і потім віддали в оренду фермі. Ця ділянка належить до земель прикордонної смуги, її можна використовувати тільки для зведення та експлуатації інженерних захисних споруд для захисту від російської агресії.

"Такі землі можуть перебувати виключно у державній власності та мають використовуватись для оборони країни та забезпечення діяльності органів прикордонної служби. Використання цих земель для сільськогосподарських потреб, вибуття з державної власності та перебування в оренді приватних суб'єктів господарювання унеможливлює їх використання для захисту нашої країни", — пояснили у прокуратурі.

Тому прокуратура звернулася до суду, її позов задовольнили. Державну реєстрацію права комунальної власності та права користування на ділянку вже скасували, тепер її зареєструє держава.

з

Як писав KHARKIV Today, раніше Господарський суд Харківської області зобов'язав повернути 16 гектарів землі на кордоні з Росією у державну власність. Її вартість оцінена у 430 мільйонів гривень.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.