Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Експоліцейський допомагав окупантам у Харківській області

Фото: Харківська обласна прокуратура
Підозра чоловікові оголошена заочно.

Чоловік видавав російську "гуманітарку" і згодом отримав посаду у псевдооргані окупантів.

Колишньому поліцейському з Харківської області заочно оголосили підозру за співпрацю з російськими окупантами. Про це повідомили у Харківській обласній прокуратурі.

Як установило слідство, у квітні, під час окупації міста Балаклія в Харківській області, експоліцейський разом з окупантами роздавав місцевим мешканцям у будівлі колишнього Будинку культури російську гуманітарну допомогу, створюючи хибне враження про "турботу" Росії.

Згодом окупанти запропонували експоліцейському стати так званим "поліцейським патрульно-постової служби" в незаконному органі — "Балаклейском отделе полиции". Він погодився. Чоловік охороняв окупантів та їхні приміщення, а також патрулював ринок під час збору загарбниками данини.

"Експоліціянт патрулював місто, супроводжував російських військових та охороняв об'єкти, які мають значення для окупаційної адміністрації РФ. У зрадника була ще одна функція, яку довірили йому кремлівські представники: патрулювати місцевий ринок, поки російські військовослужбовці збирали "данину" з місцевих підприємців", — розповіли в прокуратурі.

Підозру колишньому поліцейському сформулювали за ч. 2 ст. 111 (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану) Кримінального кодексу України.

ок

Як писав KHARKIV Today, 41-річний чоловік та 36-річна жінка з селища Козача Лопань Дергачівської громади співпрацювали з російськими військовими під час окупації селища. Вони обійняли посади "тимчасово виконуючих обовʼязки дільничних інспекторів".

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.