Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Ексголові Харківської облради залишили у силі запобіжний захід

Фото: Сергей Козлов / KHARKIV Today
Постанову винесла Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду України.

Заставу для Артура Товмасяна у розмірі 2 996 400 гривень суд не скасував.

17 серпня Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду прийняла рішення залишити без зміни міру запобіжного заходу колишньому голові Харківської обласної ради Артуру Товмасяну, якого підозрюють в отриманні хабара. Відповідна постанова опублікована у Єдиному реєстрі судових рішень.

"Апеляційну скаргу захисника підозрюваного Осаволюка Ярослава Миколайовича на рішення слідчого судді Вищого антикорупційного суду від 5 серпня 2021 року про застосування запобіжного заходу у вигляді застави щодо підозрюваного залишити без задоволення. Рішення слідчого судді Вищого антикорупційного суду від 5 серпня 2021 залишити без змін", — сказано у постанові.

Вирок оскарженню у касаційному порядку не підлягає, вступив у силу з моменту проголошення.

У матеріалах справи зазначено, що до Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду адвокат Товмасяна звернувся зі скаргою 10 серпня, доповнення до неї направив 16 серпня.

У апеляційній скарзі захист просив скасувати рішення слідчого судді та постановити нове, у якому повністю відмовити у клопотанні детектива Національного антикорупційного бюро України про застосування Артуру Товмасяну запобіжного заходу.

Адвокат називає рішення про запобіжний захід Товмасяну необґрунтованим і незаконним, з істотним порушенням вимог Кримінально-процесуального кодексу України. Захист заявляє, що всі обґрунтування підозри базуються тільки на припущеннях свідка, ризиків переховування підозрюваного або знищення ним доказів немає. Крім того, заставу у розмірі 2 996 400 гривень називають завідома непомірною для підозрюваного.

Під час засідання прокурор просив залишити рішення про запобіжний захід Товмасяну без змін, оскільки воно було прийнято з урахуванням всіх обставин справи і у відповідності до вимог кримінального процесуального законодавства.

Колегія суддів вирішила, що слідчий суддя у повній мірі дотримувався всіх вимог закону і прийняв законне і обґрунтоване рішення. Тому апеляційну скаргу адвоката залишив без задоволення.

Як писав KHARKIV Today, 22 липня Національне антикорупційне бюро і Спеціалізована антикорупційна прокуратура викрили заступника голови Харківської облради і його спільника — адвоката в отриманні 1 мільйона 50 тисяч гривень хабара. За даними слідства, хабар вимагали від директора комунального підприємства за те, щоб той залишився на посаді. 4 серпня підозру у цій же справі вручили голові Харківської облради Артуру Товмасяну.

Наступного дня Вищий антикорупційний суд обрав Товмасяну запобіжний захід у вигляді 2 996 400 гривень застави. 10 серпня гроші надійшли на рахунок суду.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.