Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Ексберкутівця з Харківщини судитимуть по справі Майдану

До суду скерували обвинувальний акт.

Колишній беркутівець переховується в Росії.

До суду направили обвинувальний акт щодо колишнього психолога групи кадрового забезпечення батальйону міліції особливого призначення "Беркут" Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Харківській області. Про це повідомили в Офісі генерального прокурора України.

"У зв'язку із переховуванням обвинуваченого від органу досудового розслідування на території РФ ДБР здійснювало щодо нього спеціальне досудове розслідування (in absentia)", — розповіли в Офісі генпрокурора.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Харківські ексберкутівці давали інтерв'ю російським ЗМІ

Як установило слідство, 18 лютого 2014 року беркутівець застосував надмірне фізичне насильство, спеціальні засоби та помпову рушницю з набоями зі свинцевою картеччю до учасників Майдану.

"Він заподіяв їм тілесні ушкодження різного ступеня тяжкості. Троє осіб від вогнепальних поранень загинуло", — повідомили в Офісі генпрокурора.

Колишнього беркутівця обвинувачують за кількома статтями Кримінального Кодексу:

  • у перевищенні влади та службових повноважень;
  • незаконному перешкоджанні проведенню зборів, мітингів, вуличних походів і демонстрацій, вчинених службовою особою на виконання явно злочинного наказу із застосуванням фізичного насильства та за попередньою змовою групою осіб;
  • у вчиненні закінчених замахів на вбивство двох і більше осіб способом, небезпечним для життя багатьох осіб;
  • спричиненні умисних тяжких тілесних ушкоджень та вчиненні на виконання явно злочинного наказу за попередньою змовою групою осіб терористичного акту з застосуванням зброї, що призвело до загибелі людей та інших тяжких наслідків.

Нагадаємо, за даними слідства, саме співробітники харківського "Беркуту" причетні до завдання тілесних ушкоджень різного ступеня тяжкості 110 людям, які брали участь у Євромайдані.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.