Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Директорці "гімназії" на Харківщині загрожує три роки тюрми

Фото: Харківська обласна прокуратура
Жителька Куп'янщини керувала освітнім закладом росіян.

Жінці загрожує три роки в'язниці.

Судитимусть 62-річну жительку села Великі Хутори у Куп'янському районі, яка під час окупації добровільно співпрацювала із загарбниками. Слідчі встановили, що у липні 2022 року окупанти запропонували жінці стати "и. о. директора" так званої "Великохуторской гимназии ВГА Купянского района", яку незаконно створили на базі українського закладу освіти. Вона погодилася.

Директорка сказала вчителям і батькам школярів, що у "гімназії" впроваджують російську освіту та стала збирати списки педагогів, згодних працювати при окупантах. Також вона набирала технічний персонал, проводила інвентаризацію майна, отримала від окупантів зразки свідоцтв про середню освіту, виготовлених за російськими стандартами, готовилася вилучати українські книжки як "нацистську" літературу та провела Перший дзвоник у незаконно створеній "гімназії".

"Щоб остаточно русифікувати навчальний процес, "директорка" зробила опис українських підручників і книжок для подальшого вилучення як "нацистської" літератури. Готуючи приміщення гімназії до нового навчального року, колаборантка за особистим підписом склала "ведомость на канцелярские принадлежности первокласников" та "список учеников". Обвинувачена встигла організувати і провести свято Першого дзвоника, але остаточно втілити плани з русифікації освітнього процесу їй не вдалось у зв'язку з деокупацією", — розповіли у Харківській обласній прокуратурі.

"Директорку" знайшли і затримали за місцем проживання, у Великих Хуторах. Обвинувальний акт щодо жінки склали за ч. 3 ст. 111-1 (колабораційна діяльність) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає до трьох років ув'язнення з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю від 10 до 15 років.

Як писав KHARKIV Today, 50-річна жителька села Лісна Стінка Курилівської громади (Куп'янський район) добровільно керувала ліцеєм окупантів. Вона очолила так званий "Лесностенковский лицей военно-гражданской администрации Купянского района Харьковской области".

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.