Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Директора шахти у Харківській області підозрюють у незаконному видобутку кам'яного вугілля

Фото: Харьковская областная прокуратура
За даними прокуратури, кам'яне вугілля видобували без дозволу.

Слідчі нарахували збитків майже на 6 000 000 гривень.

Директору шахти в Ізюмському районі висунули підозру за фактами порушення правил використання надр, що створило небезпеку для навколишнього середовища, та незаконного видобутку корисних копалин загальнодержавного значення. Про це повідомили у Харківській обласній прокуратурі.

За даними досудового розслідування, директор шахти без спеціального дозволу на видобуток розпорядився видобувати кам'яне вугілля. Недотримання директором підприємства вимог ст. 66, 125, 164 Земельного кодексу України, ст. 51 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища", ст. 56 Кодексу України "Про надра" призвело до заподіяння екологічних збитків, а також збитків державі у сумі понад 5 800 000 гривень.

Директори шахти підозрюють за ч. 2 ст. 240 Кримінального кодексу України (порушення правил використання надр, що створило небезпеку для довкілля, та незаконного видобутку корисних копалин загальнодержавного значення). Санкція статті передбачає штраф від трьох тисяч до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеження волі на строк до трьох років, або позбавлення волі на той самий термін.

Нагадаємо, у липні 2021 року слідство встановило, незважаючи на те, що на території підприємства проводилася активна робота, пов'язана з підвищеною небезпекою, з 2019 до 2020 року там була працевлаштована лише одна людина, з 2020 року працевлаштованих людей взагалі не значиться.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.