Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Двом харківським нардепам загрожує стягнення необґрунтованих активів

Фото: Delo.ua
Парламентаріями займеться Спеціалізована антикорупційна прокуратура.

Необґрунтовані активи знайшли у латифундиста Миколи Кириченка та у Олександра Куницького, який має квартиру в Ізраїлі.

Національне агентство з питань протидії корупції, зокрема, виявляє факти наявності необґрунтованих активів та незаконного збагачення. Про це повідомив голова НАЗК Олександр Новіков у інтерв'ю "Фактам". 

"Йдеться про випадки, коли декларант має майно, придбання якого він не може підтвердити законними доходами. Якщо таке майно було виявлено на суму від 1 мільйона 130 тисяч гривень до 7,7 мільйона гривень, тоді направляється позов до Вищого антикорупційного суду і воно стягується на користь держави. Коли такого майна виявили більш ніж на 7,7 мільйона гривень, відкривається провадження з незаконного збагачення, декларанту загрожує кримінальна відповідальність та стягнення майна на користь платників податків. Коли такого майна виявили більш ніж на 7,7 мільйонів гривень, відкривається провадження з незаконного збагачення, декларанту загрожує кримінальна відповідальність та стягнення майна на користь платників податків. Уже є перша така справа. Йдеться про Іллю Ківу. НАЗК спільно з Національним антикорупційним бюро та Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою підготували відповідні матеріали. Рішення суду вже винесено. Також щодо народного депутата Михайла Волинця з фракції "Батьківщина" антикорупційна прокуратура подавала позов", — розповів Новіков.

За його словами, у деклараціях п'ятьох посадовців виявили ознаки необґрунтованих активів.

"Це нардепи Микола Кириченко від "Слуги Народу", Олександр Куницький, теж "Слуга Народу", Олег Кулинич, фракція "Довіра", а також Олександр Бабіков (колишній заступник директора Держбюро розслідувань), Тетяна Таран — посадова особа Слобожанського управління Головного управління Державної податкової служби у Харківській області. Матеріали передано до Спеціалізованої антикорупційної прокуратури для підготовки матеріалів та заяви позовів про стягнення необґрунтованих активів", — повідомив голова НАЗК.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: НАЗК "привітало" ексголову Харківської ОДА з днем юриста

Зазначимо, у власності нардепа Миколи Кириченка понад 400 земельних ділянок. Олександр Куницький нещодавно виправив декларацію і вказав, що живе і зареєстрований у чужих квартирах, а також вказав подарунок у негрошовій формі від Марини Куницької, який оцінив у 2 452 034 гривень. У "слуги народу" є квартира у Запоріжжі (куплена у 2014 році), квартира в Ізраїлі (2017 рік), квартира, що орендується у Києві (2019 рік), будується квартира в Одесі.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.