Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Двох ухилянтів із Харкова та області ув'язнили на три роки

Ілюстративне фото
Чоловіки не прийшли до військкоматів.

Суди винесли вироки двом ухилянтам із Харківщини.

40-річний житель селища Печеніги та 39-річний харків'янин проведуть три роки у тюрмі через відмову мобілізуватися до ЗСУ. У судах чоловіки визнали провину.

За даними слідства, у травні минулого року житель Печенігів мав з'явитися до військкомату для відправлення у команду за призовом по мобілізації. Раніше він пройшов військово-лікарську комісію, яка встановила, що він є придатним до служби, і видала відповідну довідку. Проте приходити до військкомату він не став.

Харків'янина також визнали придатним до військової служби. Він мав прийти до Київського районного терцентру комплектування та соцпослуг Харкова у грудні 2023 року. Однак до військкомату не прийшов, поважних причин у нього не було.

"Відповідно до ч. 3 ст. 22 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", під час мобілізації громадяни зобов'язані з'явитися до військових частин або на збірні пункти територіального центру комплектування та соціальної підтримки у строки, зазначені в отриманих ними документах", — зазначили у Харківській обласній прокуратурі.

Винними чоловіків визнали за ст. 336 (ухилення від призову на військову службу під час мобілізації в особливий період) Кримінального кодексу України. Зараз продовжує строк на подання апеляції.

Як писав KHARKIV Today, на Салтівці затримали чоловіка, який заробляв на ухилянтах. Харків'янин обіцяв військовозобов'язаним чоловікам фейкові документи.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.