Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

14 червня, 2021 - 12:52

Додаткові функції "картки харків'янина" і що буде з E-ticket

Фото: Никита Лысенко
Карта харьковчанина
У майбутньому у "картку харків'янина" хочуть вмонтувати чіп або магнітну смугу для безготівкових розрахунків.

У мерії хочуть, щоб пасажири не оплачували проїзд готівкою у громадському транспорті.

Монетизувати пільги на проїзд у Харкові планують за допомогою "картки харків'янина". Про це повідомив секретар Харківської міськради Ігор Терехов. Усі пільги залишаться, а от розрахунок готівкою у міському транспорті повинен піти у небуття. Навіть у маршрутках, як тільки на маршрути вийдуть муніципальні автобуси.

"Ми зберегли пільги для всіх пенсіонерів, дітей війни, учасників бойових дій, чорнобильців і так далі."Картка харків'янина" — це топ-проєкт для України. Я думаю, що інші міста перейматимуть наш досвід. По-перше, створення муніципального транспорту включає автобусні перевезення по місту. Там будуть встановлені валідатори. Тому, коли у нас "Картка харків'янина" буде посвідченням пільговика, там же буде ідентифікаційний номер, можна буде зайти і відразу ми будемо розуміти, скільки людей скористалося пільговим проїздом. Багато перевізників говорять, що багато підроблених посвідчень. Я не хочу це коментувати, але навіть якщо така ситуація є, то за допомогою "картки харків'янина" ми цю ситуацію локалізуємо повністю. На "картку харків'янина" ми будемо нанизувати інші сервіси і, зокрема, пільговий проїзд" , — розповів секретар Харківської міськради.

"Картку харків'янина" почнуть видавати до дня міста, станом на 1 вересня її отримають школярі і студенти, потім — інші харків'яни. Зараз почався конкурс, всі охочі можуть надсилати свої проєкти. "Картка", як і E-ticket, буде декількох видів: у школярів — своя, у пенсіонерів — своя.

"Оголосили проєкт на дизайн, тому що ми хочемо теж, щоб кожна категорія мала свою картку, відмінну від іншої. Пенсіонери — одну і для них це більш зрозуміло і приємно. Учні — іншу, студенти — свою. Кожен буде мати картку, яка розпізнається, яка різна і це дуже важливо. Діти війни теж матимуть, працівники комунальних служб теж інші картки матимуть. Ми протягом, напевно, двох місяців почнемо вже видавати. Наприкінці серпня — початку вересня. У будь-якому випадку хочемо, щоб вже 23 серпня ця картка з'явилася", — пояснив секретар Харківської міськради.

9 червня Кабінет Міністрів схвалив законопроєкт про монетизацію пільг на проїзд. Рішення у мерії обіцяють проаналізувати і знайти вихід. Саме тому розглядається можливість зробити картку платіжною.

"Нам потрібно домовлятися з державним банком, щоб "картка харків'янина" ще була і системою платежів (з чіпом або магнітною смугою). Це перспектива. Я хочу, щоб "карткою харків'янина" платили у метро. Я вже почав переговорний процес", — повідомив Ігор Терехов.

Секретар Харківської міськради вважає, що "картка харків'янина" поступово замінить E-ticket. Також її функціонал буде ширшим.

"Якщо йти від готівки, то E-ticket будуть користуватися тільки гості Харкова, коли вони будуть купувати, а всі інші перейдуть. Нехай пройде, ну, рік-півтора. Якщо образно кажучи з "Мегабанком" домовимося, а там у нас єдиний розрахунковий центр, однією "карткою харків'янина" взагалі за все можемо платити. Моє завдання, щоб ми в громадському транспорті відійшли від готівки, все відразу налагодиться", — розповів Ігор Терехов.

Нагадаємо, раніше секретар Харківської міськради заявляв, що завдяки "картці харків'янина" кожна сім'я зможе  зекономити до 1000 гривень у місяць. Жителі міста до 1 липня можуть подати свої пропозиції щодо бачення картки харків'янина.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.