Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

До кінця року у Харкові планують відбудувати п'ять пошкоджених будинків

Ілюстративне фото: Сергій Козлов / KHARKIV Today
Йдеться про будинки на Північній Салтівці.

При відновленні будинків використовують енергоощадні технології.

На Північній Салтівці залишається багато пошкоджених обстрілами будинків. У деяких багатоповерхівках тривають відновлювальні роботи коштом міського бюджету. До кінця 2024 року тут планують завершити відновлювальні роботи у п'ятьох будинках, конструктив яких був серйозно пошкоджений. Про це повідомив мер Харкова Ігор Терехов в ефірі національного телемарафону.

"Дійсно, повертаються люди, люди перебувають у цьому районі. Все, що можливо, міська влада робить для того, щоб відбудувати, відновити будинки. Так, дійсно, ми використовуємо всі можливості міського бюджету, субвенцій, які надходять для того, щоб відбудувати будинки на Північній Салтівці. Так, коштів не вистачає. Ми чудово розуміємо, що йде війна, і дуже ставимося до бюджету для того, щоб кожна копійка йшла переважно на відбудову. Тому так, дійсно, ми і зараз не припиняємо будівельні роботи, і маємо надію, що до кінця року ще п'ять будинків відбудуємо. Це ті будинки, які мали дуже і дуже серйозні руйнації, і конструктивні руйнації. Але ми робимо зараз по-іншому — відбудовуємо із системою енергозбереження фасади для того, щоб люди мали можливість вже жити в своїх домівках", — розповів Терехов.

Адреси будинків на Північній Салтівці, які планують відновити до кінця року, у Харківській міській раді пообіцяли KHARKIV Today надати пізніше.

Як писав KHARKIV Today, на конкурсі проєктів з відбудови Північної Салтівки, що найбільше постраждала від російських обстрілів, переміг британський архітектор Ендрю Джеймс Джексон з роботою "Зцілення Харкова: від руїн до відродження". У міськраді обіцяють приступити до реалізації будівництва найближчим часом, але харківські архітектори мають сумніви у тому, що це доцільно саме на півночі міста.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.