Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Для жителів Харківської області зміниться тариф на доставку газу

Фото: Сергей Козлов / KHARKIV Today
Якщо проєкт рішення затвердять, розподіл блакитного палива подорожчає на понад 4% у середньому по Україні.

Регулятор запевняє, що цифри значно менші, ніж вимагали облгази.

Національна комісія, яка здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), оприлюднила проєкти рішень щодо затвердження тарифів на доставку газу у 2022 році. Цифри у них ще не є остаточними і можуть бути відкориговані після відкритих обговорень, запланованих на 13-15 грудня. До обговорення буде залучено громадськість, фахівців та представники облгазів. Про це повідомили у консультативному центрі для населення "Газправда".

"Згідно з проєктами, з 1 січня 2022 року розподіл газу в Україні може подорожчати в середньому на 4,1%. Проте тарифи зростатимуть неоднорідно: розрахунки облгазів варіюються залежно від регіону, кількості споживачів та розміру витрат для сталого функціонування газорозподільних систем", — розповіли там.

За даними НКРЕКП, чинний тариф на доставку у "Харківміськгазі" — 42 копійки за кубометр (з ПДВ), його планують підняти до 52 копійок. "Харківгаз" бере за цю послугу 2 гривні 15 копійок (з ПДВ) та хоче підвищити до 2 гривень 39 копійок. Найбільший тариф — 2 гривні 95 копійок за кубометр (з ПДВ) має отримати ТОВ "Газпостачсервіс" (Вінницька область). Найменше за доставку газу пропонують "Київгазу" — лише 38 копійок за кубометр (з ПДВ). Як зазначають у НКРЕКП, ці цифри суттєво менші, ніж хотіли облгази.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Харківській області досліджують нову газову свердловину

Карта: "Газправда"
Карта: "Газправда"

Після опрацювання всіх зауважень та пропозицій, підготовлені до прийняття проєкти постанов про встановлення тарифів, будуть опубліковані на офіційному сайті НКРЕКП. І лише після цього національний регулятор ухвалить остаточне рішення щодо затвердження нових тарифів у облгазах.

Водночас, як зазначають у НКРЕКП, коригування тарифів на розподіл природного газу на 2022 рік у середньому по Україні не має перевищувати рамки інфляційних процесів. Також пообіцяли перевірити заявки облгазів на предмет маніпуляцій.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Жителі Харківської області заплатять 10 мільйонів гривень за крадіжку газу

Для розрахунку щомісячної плати за розподілення газу за основу стягується обсяг споживання газу протягом року. Сума кубів газу, спожитого протягом року, множиться на тариф на розподіл. Результат ділиться на 12 рівних платежів, що сплачуються щомісяця протягом року.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.