Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Для старту опалювального сезону Харків повинен заплатити за газ 450 мільйонів гривень

Фото: Сергей Козлов/KHARKIV Today
Опалювальний сезон у Харкові планують почати 15 жовтня.

Якщо з січня "Харківські тепломережі" купували газ по 8000 гривень за тисячу кубометрів, то у жовтні ціна підніметься до 20 000. На "платіжках" харків'ян це не відобразитися — місто очікує допомоги від держави.

Комунальне підприємство "Харківські теплові мережі" має внести передоплату за газ за жовтень (старт опалювального сезону) державній компанії "Нафтогаз" у розмірі 450 мільйонів гривень. Про це повідомив генеральний директор КП "Харківські тепломережі" Василь Скопенко в ефірі "Simon".

"Колосальний розрив йде. По бухгалтерії, там майже 200 мільйонів. Це ми не говоримо ще про жовтень місяць. Тобто жовтень — ми вже будемо включати опалення, там у нас буде десь нарахування 450 мільйонів гривень, листопад — вже 600 мільйонів гривень. І відповідно нарахування будуть зростати, коли почнеться опалювальний сезон", — сказав Скопенко.

Тепер українські теплопостачальні підприємства повинні вносити передоплату за газ "Нафтогазу". Не виконати вимогу компанії не можуть — вона чітко прописана а договорі, за невнесення і несвоєчасну оплату передбачені штрафні санкції. Як пояснив гендиректор "ХТМ" Василь Скопенко, через такі системи утворюються великі борги — гроші підприємство отримує після того, як надає послугу, а заплатити "Нафтогазу" потрібно наперед. Рівень розрахунків населення сьогодні становить 63%, юридичних осіб — 95-97%. "Харківські тепломережі" сподіваються на допомогу держави.

"Минулого тижня була нарада з паном Чернишовим про те, щоб частину різниці з оплати газу компенсувала держава, частину компенсували через міський бюджет, — розповів Скопенко. — Держава винна за різницю у тарифах 8,7 мільярда гривень. Розроблено програму розрахунку. Місяць-два вирішиться питання".

Як пояснив гендиректор "Харківських тепломереж", з січня 2021 року підприємство закуповує газ за ціною 8000 — 9000 гривень за тисячу кубометрів (у минулому році ціна становила 4000 гривень). У вересні "Харківським тепломережам" поставляють газ за 7900 гривень, але з 21 вересня ціна стане ринковою — 17 000 гривень за тисячу кубометрів. У жовтні обіцяють газ за ціною 20 000 гривень за тисячу кубометрів. Водночас "ХТМ" продовжує надавати тариф населенню на рівні 2019 року, коли газ коштував дешевше.

"Цей рік, підготовка і входження в опалювальний період, вкрай складні. Це викликано низкою причин. Одна з основних причин — необґрунтоване зростання вартості газу", — підкреслив Скопенко.

Як писав KHARKIV Today, опалювальний сезон у Харкові планують почати 15 жовтня, однак за низької температури він може стартувати раніше. У "Харківських тепломережах" закінчують ремонт магістралей і котлів, підготували додаткові бригади для усунення поривів та готуються внести передоплату державній компанії "Нафтогаз України" за газ.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.