Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Для розслідування високої смертності від коронавірусу в Харківській області створюють спецкомісії

Фото: Сергей Козлов / KHARKIV Today
У Харківській ОДА заявили про зростання смертності від коронавірусу в області.

Клініко-експертні комісії з'ясують, чому жителі Харківської області помирають від коронавірусу. Згодом, вважають чиновники, це допоможе запобігти летальним випадкам.

У Харківській області створять клініко-експертні комісії, які будуть аналізувати причини смертності пацієнтів з коронавірусом. Про це KHARKIV Today повідомив радник голови Харківської обласної державної адміністрації Олександр Галацан.

"На жаль, хочу сказати, що в попередні періоди керівництвом Міністерства охорони здоров'я скасували нормативні документи, які регулювали дію так званих клініко-експертних комісій, мета яких була саме визначити причину смерті від того чи іншого захворювання, не тільки від COVID. Тоді COVID ще не було. Головна мета — не тільки причина смертності, а вжиття певних заходів, щоб запобігти таким випадкам у майбутньому",— пояснив Галацан.

За його словами, потрібен аналіз причин смертності від коронавірусу, щоб запобігти летальним випадкам. В області з'явиться кілька таких клініко-експертних комісій.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чиновники зізналися, що в лікарнях Харківської області майже не залишилося вільних кисневих ліжок

"Ми зіткнулися з тією ситуацією, що у нас немає інструменту аналізу причин смертності, не можемо вивчити, що відбувалося з організмом людини під час попереднього періоду захворювання на COVID і зараз. Ми створимо в нашій області кілька клініко-експертних комісій та почнемо працювати, саме аналізуючи цю ситуацію з медичних питань, анатомічних, інфекційних, гістологічних та інших", — сказав Галацан.

Високу смертність від коронавірусу констатували в Краснограді Харківської області: тільки за минулі вихідні COVID-19 виявили у 102 жителів, за минулий тиждень — у 168. Протягом тижня померли 13 пацієнтів.

"Такий високий рівень летальності зареєстрований в районі вперше з початку пандемії коронавірусу", — відзначили в Красноградській міськраді.

На ранок понеділка в стаціонарному відділенні центральної районної лікарні перебувало 85 пацієнтів з коронавірусом, з них десятеро в реанімації. Серед хворих коронавірусом є троє дітей, хвороба у них протікає в середній формі. Щодня сімейні лікарі приймають близько 50 пацієнтів.

За словами заступника голови Харківської облдержадміністрації Михайла Черняка, напружена ситуація з коронавірусом, збільшення кількості нових випадків і смертей спостерігається по всій області.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Харківської області рішення про посилення карантину можуть приймати громади

"Є питання. Ми зараз займаємося цією роботою, зокрема аналітичною. Ми повинні зрозуміти, чому смертність на такому рівні. Причини спалахів різні є, епідрозслідування ми проводимо, щоб встановити. Але сьогодні тенденція така, що не тільки в Краснограді, а по всій області є зростання", — сказав Черняк.

Як писав KHARKIV Today, 23 березня Харківська область увійшла до п'ятірки антилідерів за кількістю випадків коронавірусу за добу. За добу найбільшу кількість підтверджених випадків коронавірусу виявили в Одеській області (1122), місті Київ (1050), Львівській області (995), Харківській (843) та Київській (727). 1830 жителів Харківської області померли, за добу коронавірус забрав життя дванадцятьох чоловік.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.