Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Для очищення Харківщини піротехнікам потрібні "розумні" машини

Балаклія. Ілюстративне фото: Сергій Козлов/KHARKIV Today
Техніка пришвидшить розмінування.

Забираючись з Харківщини, росіяни замінували безліч обʼєктів інфраструктури. 

Піротехніки з усієї України розміновують деокуповані території Харківської області, однак вони не можуть працювати так швидко, як би хотілося. Про це повідомив пресофіцер Держслужби з надзвичайних ситуацій Олександр Хорунжий. 

"На Харківщині постійно працює зведений загін ДСНС. Це більше 200 людей. І основна частина з цих людей — це піротехнічні підрозділи. За нашими максимальними розрахунками, там мала бути певна кількість замінувань. Але перевищила всі наші розрахунки, тому шо ворог замінував фактично усі об’єкти інфраструктури. Це, звичайно, лінії електропередач, газогони, водогони. І для того, щоби відновити як подачу світла, так і подачу газу і води — потрібно ці обʼєкти розміновувати. Тому, у нас зараз сконцентрована велика кількість саме в Харківській області піротехнічних підрозділів найкращих, які зараз проводять роботу з розмінування. Це фактично піротехнічні підрозділи з усієї України. Кожного дня приблизно знешкоджують від 1000 до 1500 боєприпасів. Це тільки на території Чугуївського, Ізюмського районів та Балаклії. Робота колосальна проводиться, але вона не може проводитися так швидко, як би нам хотілося, тому що ворог застосовує сучасні типи мін", — пояснив Хорунжий.

Йдеться про такі міни, як ПОМ-3 (протипіхотна міна), що працюють дистанційно і розраховані на рухи людини, їх застосовують у комплексі з "розтяжками", мінами іншого типу і з протитанковими мінами, окрім того є ще "міни-пастки".

"Тому доводиться піротехнікам розгадувати ці російські "ребуси" та поступово рухатися вперед. Звичайно, нам зараз потрібна така потужна піротехнічна техніка, яка допоможе розмінувати величезні території Харківщини. Це машини механізованого розмінування. Ми звертаємося зараз і до міжнародних організацій, і до країн-донорів, які ці машини нам, сподіваємося, нададуть для того, щоби ми пришвидшили процес розмінування цих територій, тому що заміновано дуже багато", — розповів пресофіцер ДСНС.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росіяни перед втечею замінували кожен метр газопроводу на Харківщині

Хорунжий додав, що ворог залишив у Балаклії та Ізюмі дуже багато заборонених "мін-метеликів".

"Піротехніки фактично 30, 35, 40 цих мін знищують кожного дня. А їх розмінувати неможливо, їх потрібно знищувати на місці. Вони маленькі, мають невеликі розміри, їх непомітно в траві. Тому, тут ми звертаємося до людей, щоби вони ходили твердими поверхнями, не заходили у ліси, в поля, не заїжджали на узбіччя і були максимально обережними, тому що величезна небезпека зараз на цих ділянках", — поінформував він.  

Нагадаємо, Харківщину допомагає розміновувати робот. Своєму помічнику рятувальники дали жартівливу назву "Бобер".  

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.