Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Деяких харків'ян звільнили від сплати кредитів за житло на час війни

Фото: armyinform.com.ua
Рішення ухвалила Харківська міська рада.

Рішення стосується військових та позичальників із договорами на будівництво або придбання житла у будинках, що не були введені в експлуатацію станом на початок війни.

10 серпня на позачерговій сесії Харківської міської ради ухвали рішення про звільнення учасників програми будівництва (придбання) доступного житла на 2021-2030 роки від сплати кредиту, яку необхідно було здійснювати щоквартально. Рішення діятиме з 24 лютого і до завершення воєнного стану в Україні. Про це повідомили у Харківській міській раді.

"Мова йде про платежі на погашення суми кредиту та нарахованих відсотків у разі їх наявності", — зазначили у Харківській міськраді.

Кого звільнили від сплати таких кредитів на час війни:

  • позичальників, які або члени родин яких проходили військову службу або були мобілізовані після введення в Україні воєнного стану. Для звільнення від кредитів позичальнику необхідно надіслати письмову заяву на ім'я харківського міського голови та документ, що підтверджує участь у військовій службі. Таких позичальників звільняють до завершення воєнного стану в Україні;
  • позичальники, у яких є договір на будівництво або придбання житла у будинках, які не були введені в експлуатацію станом на 24 лютого цього року. Такі позичальники не повинні сплачувати кредит до завершення воєнного стану або вводу будинку в експлуатацію.

Як писав KHARKIV Today, в Україні оголошено кредитні канікули до кінця війни.

У період воєнного часу та у 30-денний строк після дня його припинення позичальник не нестиме відповідальності перед банком за те, що прострочить виплати за кредитами. Йому не можуть підвищувати процентну ставку.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.