Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Депутати Харківської облради підтримали територіальну цілісність регіону. Але не всі

Фото: Сергій Козлов / KHARKIV Today
У засіданні не брали участь 22 депутати.

Депутати не підтримують псевдореферендуми та "вибори" і закликають не ходити на них. Рішення було прийнято одноголосно всіма присутніми на сесії.

9 травня на ХІ сесії Харківської обласної ради восьмого скликання ухвалили рішення "Про звернення Харківської обласної ради до жителів області, Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України про засудження агресії Російської Федерації та підтримку територіальної цілісності та незалежності України. Сесія проходила онлайн, не було трансляції навіть для журналістів, 22 депутати були відсутні (із 120-ти).

У зверненні депутатів було сказано, що частина населених пунктів Харківської області тимчасово окуповані, на цій території окупанти намагаються нав'язати свої правила та хочуть для цього створити видимість народного волевиявлення, проте депутати Харківської облради ніколи не підтримають жодних псевдореферендумів та закликають жителів ігнорувати їх.

"Ми, депутати Харківської обласної ради восьмого скликання, категорично акцентуємо, що вся територія Харківської області була, є і буде невід'ємною частиною нашої єдиної держави — України. Закликаємо жителів усіх без винятку населених пунктів області ігнорувати будь-які псевдореферендуми та/або "вибори". Ми стверджуємо, що ні такі псевдореферендуми, ні будь-які "вибори" не підтримуються керівництвом Харківської області та депутатським корпусом обласної ради, а також іншими законно обраними органами влади нашої держави... Харківщина — це Україна. Україна суверенна та єдина", — сказано у зверненні.

Депутати облради нагадують, що нормативно-правові акти окупантів є незаконними і не створюють жодних правових наслідків. Також у зверненні депутати висловили підтримку позиції Верховної Ради України, висловлену у заяві про вчинення Росією геноциду в Україні (прийнято 14 квітня 2022 року).

Як писав KHARKIV Today, 3 травня у пресслужбі Харківської обласної ради повідомили про намір провести у травні сесію, яка мала пройти 24 лютого і була відкладена через війну. Сесію вирішили проводити в онлайн-форматі. У такому форматі сесія проходила під час пандемії коронавірусу 20 липня 2020 року.

Нагадаємо, в окупації станом на 9 травня залишаються Козача Лопань, Липці, Вовчанськ, Ізюм, Балаклія, Куп'янськ, Великий Бурлук, Шевченкове, Чкаловське та Борова.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.