Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Депутату, який дружив з окупантами на Харківщині, дозволили вийти з СІЗО

Микола Плутцов. Фото: соцмережі
Прокурори хочуть оскаржити рішення.

Депутат сільради заправляв техніку загарбників.

6 вересня Червонозаводський районний суд Харкова дозволив вийти з-під варти депутату Шевченківської селищної ради Миколі Плутцову, який підозрюється у забезпеченні пальним російських окупантів. Розмір застави склав 53,7 тисячі гривень. Прокурори подали апеляцію на ухвалу суду, пише Харківський антикорупційний центр із посиланням на Єдиний державний реєстр судових рішень.

Микола Плутцов — уродженець села Раївки (Куп'янський район). У 2020 році обирався до Куп'янської районної ради від "Блоку Світличної "Разом!", однак указаний тільки депутатом Шевченківської селищної ради. Брав участь у бойових діях в Афганістані, був підприємцем.

Слідчі встановили, що до початку війни Плутцов займався підприємництвом у сфері лісопильного та стругального виробництва. Коли Шевченкове окупували, Плутцов подружився з окупантами. Ті видали йому "патент на торговую деятельность, сферу общественного питания, сферу обслуживания населения", специфікація — "розничная торговля горючим".

У період з початку серпня по вересень 2022 року Плутцов продавав пальне на АЗС у Куп'янську та Шевченковому. За дозвіл працювати він платив окупантам 50 000 рублів щомісяця. Слідчі з'ясували, що чоловік постійно виїжджав до Європи.

"В ухвалі зазначається, що в ході проведення оперативних заходів отримано інформацію, що Плутцов постійно виїжджав до країн ЄС та у зв’язку з тим, що має інвалідність, має таку можливість і зараз", — розповіли у ХАЦі.

Під час судового засідання прокурори просили суд відправити підозрюваного під варту. Плутцов заявив, що не співпрацював з окупантами, а тільки допомагав паливом, газом та продуктами односельцям, аби "уникнути гуманітарної катастрофи". Паливо й газ покупав на куп'янських АЗС. У грудні минулого року їздив до США до доньки, потім повернувся в Україну. Адвокати Плутцова зазначили, що він визнаний почесним громадянином Шевченківської громади.

Як писав KHARKIV Today, Плутцова затримали 13 вересня. За даними слідства, серед клієнтів Плутцова були російські окупанти, вони заправляли свою техніку на захоплених АЗС. Резервуари Плутцов наповнював пальним із Росії.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.