Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Депутату-підприємцю з Харківщини загрожує тюрма за роботу при окупантах

Фото: Харківська обласна прокуратура
Чоловік продавав пальне, за дозвіл торгувати платив Росії.

Депутат-колаборант знаходиться під вартою.

До Орджонікідзевського районного суду Харкова передали обвинувальний акт щодо депутата Шевченківської селищної ради Харківської області VIII скликання (Куп'янський район), який вів бізнес у взаємодії із російськими загарбниками. 

Слідчі встановили, що до початку війни депутат займався лісопильним виробництвом. Коли Шевченкове окупували, подружився із загарбниками та почав вести бізнес у взаємодії із ними. Проте це був інший бізнес. Окупанти видали чоловікові так званий "патент на торговую деятельность, сферу общественного питания, сферы обслуживания населения" (специфікація — "розничная торговля горючим").

"Колаборант реалізовував пальне на автозаправних станціях в м. Куп'янськ та смт Шевченкове. За можливість вести підприємницьку діяльність він щомісячно сплачував 50 тис. російських рублів окупаційній владі", — розповіли у Харківській обласній прокуратурі.

Обвинувальний акт щодо депутата склали за ч. 4 ст. 111-1 (колабораційна діяльність) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає до п'яти років ув'язнення, позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю від 10 до 15 років та конфіскацію майна. 

Колаборанту обрали міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, проте дали права внести заставу. Прокуратура подала апеляцію. Суд позбавив колаборанта права вносити заставу.

Як писав KHARKIV Today, 49-річна співробітниця одного з управлінь Куп'янської міської ради під час окупації влаштувалася в адміністрацію загарбників. Наприкінці травня 2022 року росіяни запропонували їй стати "и. о. заведующего сектором социальних гарантий и компенсаций управления труда и социальной политики ВГА Купянского района". Жінка добровільно дала згоду.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.