Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

04 березня, 2021 - 15:51

Депутатів Харківської облради злякала статистика про онкологічні діагнози

Депутати не хотіли слухати виступ про онкологію.

Депутат облради і гендиректор центру онкології запропонував внести зміни до програми "Здоров'я Слобожанщини на 2021-2022 роки" і додати рядок про раннє онко-тестування.

4 березня на позачерговій сесії Харківської обласної ради під час виступу депутата від партії "Блок Світличної "Разом" і генерального директора Харківського обласного центру онкології Дениса Скорого депутати в залі не захотіли слухати статистику з онкології. Скорий вирішив підкріпити цифрами свій виступ і з трибуни заявив, що з 150 депутатів, які знаходяться в залі, троє напевно хворіють на онкологію, а у 15-ти онкодіагноз буде незабаром.

"Я — практикуючий хірург. Деякі речі, про які я буду говорити, можуть бути трохи незвичайними для вас. Наше життя — життя наших виборців. Зараз в залі знаходяться близько 150 депутатів, співробітників облдержадміністрації, облради і так далі. І за статистикою це означає, що в залі є троє людей, які вже хворіють на рак. На жаль, ще у 15 буде рак впродовж життя. Але зараз, на жаль, ми не знаємо, хто саме це буде", — сказав Скорий.

У цей час депутати зашуміли, відмовляючись слухати таку статистику. Голова Харківської обласної ради Артур Товмасян запитав Скорого, навіщо він таке говорить в залі. Скорий зазначив, що це лише статистика, але не потрібно закривати очі на проблему. До програми "Здоров'я Слобожанщини на 2021-2022 роки" Скорий запропонував внести зміни, додавши рядок про тести на раннє онко-виявлення і пересувну тестувальну станцію з обладнанням для виявлення онкології. При цьому, мови про виділення коштів не йшло, просили лише додати рядок до програми.

"Врятувати життя може дуже простий тест. Він коштує трохи більше 100 гривень, і за кілька хвилин люди зможуть дізнатися, чи є ризик розвитку колоректального раку, який посідає перше місце в Харківській області серед інших онкологічних захворювань, — сказав Скорий. — Ми пропонуємо дуже просту річ — скринінг. Це система первинного обстеження в безсимптомних випадках. Є дві складові. Перша — закупівля тестів для визначення колоректального раку, раку шийки матки і так далі. Друге — ми хочемо обладнати для області пересувну тестувальну станцію, трейлер, в якому буде стояти мамограф, гінекологічне крісло, ультразвуковий апарат і базова лабораторія. Ця діагностика на колесах зможе дістатися до найвіддаленіших куточків нашої області".

За інформацією Скорого, на сьогодні в Харківській області виявлено понад 10 тисяч нових випадків онкології. З них 1400 випадків — це колоректальний рак (форма раку з надзвичайно високими показниками смертності).

Однак депутати ініціативу гендиректора Харківського обласного центру онкології не підтримали. "За" проголосували 16 депутатів з 96.

Як писав KHARKIV Today, 4 березня, в Будинку рад (вулиця Сумська, 64) пройшла позачергова сесія Харківської обласної ради. Під час сесії голова ХОДА Айна Тимчук представила нових заступників, директор департаменту економіки і міжнародних відносин ХОДА Петро Лашин розповів, коли завершать будівництво об'єктів з програми Зеленського, депутати прийняли рішення, яким змінили правила надання матеріальної допомоги медикам, що перехворіли коронавірусом.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.