Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

23 квітня, 2021 - 15:17

Депутатів Харківської міськради, які ігнорують українську мову, можуть позбавляти мандата

Фото: Сергей Козлов / KHARKIV Today
Скарги на порушення мовного закону надходили неодноразово.

Уповноважений із захисту державної мови звернеться до політичних сил з вимогою позбавити мандатів тих, хто використовує недержавну мову.

21 квітня на черговому пленарному засіданні сесії Харківської міськради, секретар, деякі депутати і члени виконкому порушували мовний закон. Про це повідомив уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь в Facebook.

"Це вже не перший сигнал про те, що місцеві депутати систематично порушують мовне законодавство. Відповідно до статті 56 Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної" мною як уповноваженим із захисту державної мови вже вживаються заходи державного контролю щодо ряду депутатів і посадових осіб Харківської міської ради. Чергова скарга, яка надійшла на нашу адресу, також не залишиться без уваги. Будуть вжиті всі можливі заходи реагування, передбачені законом", — підкреслив Тарас Кремінь.

Він пояснив, використовуючи недержавну мову при виконанні службових обов'язків, зокрема під час засідань, заходів, зустрічей і робочого спілкування, депутати порушують не тільки статтю 12 Закону "Про забезпечення функціонування української мови як державної", але і депутатську присягу.

"З огляду на це ми будемо звертатися до відповідних політичних сил із вимогою позбавити депутатських мандатів представників, які систематично порушують норми закону і присягу", — уточнив уповноважений із захисту державної мови.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Депутат Харківської облради попросив вибачення за російську мову

Нагадаємо, за три місяці харків'яни відправили майже 100 скарг мовному омбудсмену.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.