Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Депортовані з Харківщини діти повернулися додому

Фото: Д. Лубінець.
У Росії залишаються близько трьохсот примусово вивезених дітей із населених пунктів Харківщини.

Україні вдалося повернути додому 15 українських дітей.

Це діти з міст Харківської та Херсонської областей, що були окуповані ще на початку війни, повідомив уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець.

"Попри всі виклики, ми продовжуємо працювати, щоб українці мали змогу побачити рідних і бути на своїй землі. Так, станом на сьогодні, за даними Національного інформаційного бюро, на територію України повернулися 308 дітей", - написав Лубінець у соцмережах.

Нагадаємо, досі додому не змогли повернутися близько трьохсот депортованих дітей з Харківської області. Усього під час окупації росіяни вивезли більше 500 дітей, близько двохсот вдалося повернути.

"Усього з Харківської області росіяни вивезли 561 дитину. На сьогодні до України повернулися 218 дітей, 118 дітей перебувають в Росії з родичами або в дитячих таборах, місцезнаходження інших 225 дітей ще встановлюється", - передає слова прокурора Харківської області Олександра Фільчакова "Думка".

У разі порушення прав, незаконного переміщення/депортації можна звернутися до Офісу омбудсмена: hotline@ombudsman.gov.ua; на гарячу лінію: 0 800 501 720; за телефоном: 044 299 74 08.

У разі депортації дитини треба заповнити онлайн-форму заяви "Повідомити про зникнення/депортацію/примусове переміщення дитини" на сайті childrenofwar.gov.ua у розділі "Надіслати звернення в один клік".

Як писав KHARKIV Today, у грудні 2022 року до України повернули трьох дітей, яких вивезли до дитячого табору "Ведмедик" під час окупації Харківщини. Повертати дітей довелося через Європу.

У жовтні вдалося повернути до України 37 депортованих дітей із Харківської області.

Найбільше дітей було депортовано з Куп'янського та Дергачівського районів Харківщини.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.