Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

"Дельта" поруч. Коли у Харкові буде нова хвиля коронавірусу?

Фото: Сергей Козлов / KHARKIV Today
Новий штам COVID-19 вже у Києві.

Вчені прогнозують, що ще до осені в Україні почнеться нова хвиля коронавірусу.

Новий карантин не за горами. У Харкові щодня зростає кількість нових хворих на коронавірус, а штам вірусу "Дельта" вже виявили у Києві. Харків поки що тримається.

Новий штам уже в столиці

Новий карантин восени або навіть раніше — питання практично вирішене. Про це говорять у Всесвітній організації охорони здоров'я, профільному міністерстві і навіть у Харківській облдержадміністрації. Світом поширюється штам коронавірусу "Дельта", він вже вразив жителів столиці України. В Олександрівській лікарні Києва його виявили у шести пацієнтів від 21 до 73 років.

"Така ситуація прогнозована, адже зараз сезон відпусток. Люди подорожують як усередині країни, так і за кордон. Штам "Дельта" має високий рівень контагіозності (заразність), коротший інкубаційний період і агресивний хід, тому місто веде активну підготовку до третьої хвилі пандемії", — розповів заступник голови Київської міської держадміністрації Микола Поворозник.

У Харківській області "Дельту" поки що не виявили, кількість госпіталізацій не росте. З іншого боку, відповідних тест-систем у місті теж немає. Зате є тенденція до зростання кількості хворих на коронавірус. Харків перевели до "зеленої" зони на початку червня, коли реєстрували поодинокі випадки зараження. Останнім часом вірус виявляють приблизно у 40 жителів регіону щодня.

график
Динаміка поширення коронавірусу в області. Інфографіка: Микита Лисенко

"Ми, безумовно, очікуємо, що буде зростання, і буде ця хвиля. У який саме термін, ми не можемо ще сказати. Я думаю, у нас є тижні", — заявив заступник голови Харківської облдержадміністрації Михайло Черняк.

Те ж саме говорять і у Міністерстві охорони здоров'я.

"Ще місяць-два — і штам "Дельта" витіснить інші штами", — заявив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко в ефірі телеканалу "Україна".

За його словами, у Міністерстві спостерігають за розвитком вірусу в інших країнах і дійшли висновку, що люди, вакциновані двічі, потрапляють до лікарень вкрай рідко.

У Харківській області є 12 центрів вакцинації, які працюють за різними графіками. У регіоні двома дозами щеплені 95 тисяч чоловік.

Чим небезпечна "Дельта"?

Індійський штам в Україні вперше виявили в Ужгороді 14 липня. Цілком можливо, що вірус-мутант перетнув кордон і раніше, просто наприкінці червня у країні ще не було тест-систем. 22 червня він опинився у Києві. У Міністерстві охорони здоров'я поки не говорять, заразилися кияни всередині країни чи привезли коронавірус з собою з подорожей.

Цей штам з'явився у жовтні минулого року в Індії. Він став четвертою модифікацією коронавірусу. До цього вчені встановили різновиди "Альфа", "Бета" і "Гамма", які називали відповідно "британським", "південноафриканським" і "бразильським" коронавірусами.

Згідно з міжнародною базою GISAID, протягом останніх чотирьох тижнів "Дельта" домінує в Індії (97,5% всіх досліджених зразків), Непалі (97,2%), Сінгапурі (94,6%), Великобританії (90,9%), новій Зеландії (88,9%), Індонезії (85,8%), Росії (88,3%).

Як з'ясували вчені Великобританії, новий штам на 63% більш заразний, ніж "Альфа" і в два рази підвищує ризик госпіталізації. Втім, дані ці — досить свіжі, великого масиву відомостей про індійську мутацію коронавірусу вчені поки не накопичили.

15 червня робоча група з математичного моделювання проблем Національної академії наук України опублікувала аналіз загрози нового штаму для нашої країни. Вчені припускали, що нова хвиля почнеться ще до осені, а "Дельта" спочатку прийде на схід через Росію. Щодо Росії вони помилилися, а от прогнози про новий карантин ще до осені — дуже ймовірні. У будь-якому разі, до Харківського метрополітену повернулися поліцейські патрулі, які на виході роблять попередження  пасажирам без масок.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.