Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Де у Харкові подивитися "Ізюм. Звільнений"

Фото: planetakino.ua
Подивитися стрічку можна з 17 жовтня.

Фільм розповідає про небезпечну експедицію до щойно деокупованого Ізюма.

17 жовтня у кінотеатрах України виходить у прокат повнометражна документальна стрічка "Ізюм. Звільнений" режисера Дмитра Чорного. У створенні фільму брали участь Національний музей історії України у Другій світовій війні та кінокомпанія Smart movie. У фільмі є елементи доповненої реальності (AR — augmented reality). Після деокупації Харківської області співробітники Музею вирушили на ці території, аби зібрати докази про воєнні злочини росіян та гуманітарну катастрофу. Дмитро Чорний фіксував деталі подорожі. У стрічці показане зруйноване росіянами місто Ізюм — його будівлі, зокрема школи та церкви, а також розказані історії рятувальника та будівельних бригад.

"Два роки тому, в перші дні після визволення Збройними силами України тимчасово окупованих територій Харківщини, генеральний директор Музею війни Юрій Савчук організував музейну експедицію місцями запеклих боїв та деокупованими територіями. А режисер Дмитро Чорний зі своєю творчою командою фіксував кожну деталь цієї неймовірної та небезпечної подорожі. Ризики полягали в тому, що музейники заходили на щойно відвойовану в окупаційних військ територію відразу після саперів, але багато місць усе ще лишалися замінованими й повсюди могли бути розкидані міни та снаряди. Картини змученого і зруйнованого міста, котре намагалися "визволити" російські окупанти, показ його недавнього минулого через понищені росіянами школи й церкви; історії втомленого пожежника-рятувальника Дмитра з м. Ізюм та відновлювальних будівельних бригад компанії "Автострада" — усе це ввійшло до кінотвору, який фіксує і передає кожну деталь того, що приніс Україні "русскій мір", — розповіли на офіційній Facebook-сторінці Національного музею історії України у Другій світовій війні.

Стрічку "Ізюм. Звільнений" показали на десяти кінофестивалях. Закриті покази фільму відбулися у Норвегії, Фінляндії, Канаді та Україні. У прокаті фільм буде тиждень — до 23 жовтня. Він озвучений українською мовою, є англійські субтитри. Тривалість стрічки 60 хвилин, квитки коштують 190 і 290 гривень (ТРЦ "Нікольський").

Показ фільму доброчинний — 50% від прибутку піде на допомогу Третій штурмовій бригаді.

з
Постер: Національний музей історії України у Другій світовій війні

Як писав KHARKIV Today, фільм про харківських митців номінували на премію американських кінокритиків. Стрічка розповідає про українських художників-керамістів, які залишилися у Харкові.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.