Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Дали "зелене" світло. Лікарня у центрі Харкова і пологовий будинок почнуть приймати хворих на коронавірус

Фото: Сергей Козлов / KHARKIV Today
Рішення ухвалило Міністерство охорони здоров'я України.

"Чорнобильська" лікарня та 2-й пологовий будинок почнуть приймати пацієнтів з коронавірусом з 1 жовтня.

27 вересня під час селекторної наради МОЗ було прийнято рішення про розширення госпітальної бази Харківської області. З 1 жовтня з резерву в основні повернуть так звану "чорнобильську" лікарню на вул. Новгородській, яка буде приймати хворих на COVID-19, і пологовий будинок №2, де зможуть лікувати вагітних і породіль з діагнозом.

За словами директора департаменту охорони здоров'я Харківської обласної державної адміністрації Максима Хаустова, лікарні вже почали підготовку.

"Станом на 28 вересня був виведений з резерву диспансер радіаційного захисту і також був доданий другий пологовий будинок для лікування хворих на COVID. З 1 жовтня вони вже почнуть приймати пацієнтів", — сказав Хаустов.

Зараз лікарня і пологовий будинок заповнюють ємності киснем, обладнають приміщення і формують медичні бригади. З урахуванням цих двох медзакладів госпітальна база Харківської області збільшиться на 280 ліжок і складе загалом 3295 ліжок для хворих на коронавірус

Департамент охорони здоров'я ХОДА просив Міністерство охорони здоров'я України включити до списку опорних, крім 2-го пологового будинку і "чорнобильської" лікарні, ще дві — 18-у лікарню і госпіталь ветеранів війни. Однак МОЗ поки не схвалив. При погіршенні ситуації з коронавірусом рішення можуть поміняти.

"Якщо ситуація буде погіршуватися, ми зможемо подати заявку і вивести ще з резерву госпіталь ветеранів війни, — каже Хаустов. — Ми ведемо перемовини з Міністерством. Ми пропонували ввести і ветеранів війни, 18-у лікарню, яка, після того, як вивели "чорнобильську", то в резерв заходить 18-а лікарня, тобто у нас дві лікарні резервні".

На сьогоднішній день персоналу в лікарнях госпітальної бази вистачає, однак його потрібно розширювати, говорить директор департаменту охорони здоров'я. Заборгованість із зарплати у "чорнобильській" лікарні погасили, а у пологовому будинку №2 — ні.

Як писав KHARKIV Today, 22 вересня Харківська міська рада звернулася до Харківської обласної державної адміністрації з проханням подати заявку до Міністерства охорони здоров'я України про включення харківської лікарні №18 та пологового будинку №2 до списку опорних лікарень для боротьби з коронавірусом.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.