Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

COVID-сертифікат у "Дії" відображатиметься півтора роки

Фото: Министерство цифровой трансформации
Це стосується всіх видів документів щодо вакцинації.

Відображення сертифікату про вакцинацію у "Дії" продовжили, щоб біженці з України могли отримати наступну дозу вакцини або жити за пом'якшеними правилами карантину за кордоном.

Міністерство охорони здоров'я, Міністерство цифрової трансформації та Національна служба здоров'я України вирішили не видаляти з "Дії" цифровий сертифікат про вакцинацію проти коронавірусу протягом 545 днів з дати щеплення (1,5 роки). Щоб дата продовжилася, потрібно надіслати відповідний запит до "Дії". Про це повідомили на урядовому порталі.

"Російське вторгнення змусило понад 3 мільйони жінок і дітей залишити рідну землю і виїхати за кордон. У багатьох країнах, де зараз перебувають наші громадяни, діють карантинні обмеження. Щоб полегшити процедуру підтвердження вакцинації українців проти COVID-19, ми вирішили продовжити відображення сертифікатів у "Дії", — сказано у повідомленні.

Як пояснили на урядовому порталі, продовження відображення сертифікату в "Дії" дозволить українцям пред'явити цифровий документ про отриману в Україні вакцинацію проти коронавірусу і отримати наступну необхідну дозу або пом'якшені карантинні обмеження.

Термін відображення змінено у всіх видах сертифікатів:

  • "жовтому" COVID-сертифікаті, який підтверджує одну дозу щеплення проти коронавірусу;
  • "зеленому" COVID-сертифікаті, який підтверджує дві дози щеплення;
  • "бустерному" COVID-сертифікаті, який підтверджує три дози щеплення.

"Важливо знати, що сертифікат не оновить нову кінцеву дату автоматично. Для цього потрібно повторно надіслати запит у застосунку або на порталі "Дії". Так, як ви генерували свій нинішній сертифікат", — наголосили на урядовому порталі.

Зазначимо, український COVID-сертифікат визнаний країнами-учасницями Довірчої мережі Європейського Союзу. Зокрема, це Польща, Румунія, Словаччина, Німеччина, Італія, Іспанія, Швеція. Повний перелік країн-учасниць можна знайти тут

За кордоном для пред'явлення сертифіката можна використовувати сам QR-код у застосунку "Дія", скріншот, PDF-документ, роздрукований з порталу "Дія".

Як писав KHARKIV Today,  Міністерство охорони здоров'я опублікувало правила вакцинації проти коронавірусу в Польщі, Румунії, Словаччині, Молдові, Угорщині та Чехії., а також в Італії, Іспанії, Австрії, Греції та Болгарії. Правила отримання щеплення у Литві, Латвії, Німеччині, Ізраїлі та Франції можна знайти тут.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.