Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Чиновник, вчителька, психолог та підприємець прислужують росіянам на Харківщині

Фото: соцмережі
Колаборанти стали "героями" ворожої пропаганди.

Місто Вовчанськ ворог захопив у перші дні війни.

Про те, хто допомагає росіянам в окупованому Вовчанську, розповів Харківський антикорупційний центр

За їхніми даними, співпрацює з російськими окупантами керівник відділу культури і туризму Вовчанської міськради Микола Лесніков. Колаборант був "героєм" репортажу російських пропагандистських ЗМІ. Після початку повномасштабної війни Росії проти України чоловік став "заступником голови військово-цивільної адміністрації у місті Вовчанськ".

Микола Лесніков. Фото: ХАЦ
Микола Лесніков. Фото: ХАЦ

"Лесніков 22 серпня під час святкування дня прапора країни-окупанта заявив, що мешканці Вовчанська є одним народом з Росією: "Нас не можна роз’єднати, російський прапор — це символ стабільності та миру, наше майбутнє можливе лише з Росією", — розповіли антикорупційники.

Скрін: ХАЦ
Скрін: ХАЦ

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Посіпаку росіян з окупованого міста на Харківщині затримали

ХАЦ дізнався, що до того, як у 2021 році обійняти посаду керівника відділу культури і туризму Вовчанської міськради, Лесніков із 2016 року керував відділом культури та туризму Вовчанської райдержадміністрації. Після укрупнення районів у області та ліквідації Вовчанської РДА Лесніков перейшов на аналогічну посаду до Вовчанської міськради. Ще раніше майбутній колаборант працював заступником голови Вовчанської райдержадміністрації.

Директором дитячого центру дозвілля "Єдиної Росії" у Вовчанську стала Інна Прудіус. Про це повідомили в одному з Telegram-пабліків окупантів. 

Інна Прудіус. Фото: ХАЦ
Інна Прудіус. Фото: ХАЦ

"Це вчителька російської мови та зарубіжної літератури в Вовчанському ліцеї №1. Саме в цьому навчальному закладі російські окупанти планують очно навчати дітей з 1 вересня. Саме до цього ліцею партія "Єдина Росія" привезла підручники з російської шкільної програми", — розповіли антикорупційники.

Скрін: ХАЦ
Скрін: ХАЦ

Також російські окупанти планують роботу з 1 вересня дитячого садочка №2. Як повідомляють пропагандисти окупантів, директором цього закладу призначили Ірину Володимирівну Осіїк.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В окупованому місті на Харківщині школярам викладатимуть історію Росії

"У 2019 році ця особа в Харківській академії неперервної освіти пройшла курси підвищення кваліфікації за напрямком "Практичні психологи закладів дошкільної освіти". Ірина Осіїк називає дітей, які проживають у Вовчанську, "русскими" і ці діти повинні з самого початку це розуміти: "Ми розуміємо, що наші руські діти повинні з самого початку розуміти, що вони — руські. Саме тому проблем в освіті в жодному разі не повинно бути", — цитує вчительку ХАЦ.

Скрін: ХАЦ
Скрін: ХАЦ

Окрім того, пропагандистські ресурси поінформували, що комендантом міста Вовчанськ є Олександр Шавиря.

"Як повідомляє YouControl, людина з таким ПІБ є керівником та власником фермерських господарств "Котон" та "Котон-1", які зареєстровані в селі Юрченкове Вовчанської громади. Крім цього, Шавиря є підписантом та співвласником вовчанського ТОВ "Ринок", що займається управлінням нерухомості, власної та орендованої. Раніше Шавиря також був керівником та співвласником ТОВ "Бета", яке займалось роздрібною торгівлею в неспеціалізованих магазинах. Зараз це ТОВ припинило існування", — дізналися антикорупційники.

Скрін: ХАЦ
Скрін: ХАЦ

Нагадаємо, мера Вовчанська Анатолія Степанця підозрюють у державні зраді. За цією ж статтею підозрюваними стали двоє заступників Анатолія Степанця. 

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.