Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Чотири теплопостачальні підприємства Харківської області не хочуть платити за доставку газу

Сума заборгованості — більше 25 мільйонів гривень.

Протягом року теплопостачальні підприємства Харківської області збільшили борги за розподіл газу на 52%.

Виробники тепла для житлових будинків, медичних і освітніх установ продовжують нарощувати заборгованість за послуги розподілу природного газу. Про це повідомили в АТ "Харківгаз".

"Станом на початок липня сума боргів підприємств теплокомунальної енергетики Харківської області перед АТ "Харківгаз" зросла майже на 52%. Така тенденція порушує фінансову стабільність роботи газорозподільного підприємства і стан розрахунків між учасниками ринку", — розповіли у газорозподільної компанії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У двох районах Харківської області відключили газ

В АТ "Харківгаз" уточнили, якщо на початок липня минулого року сума боргів становила 16,7 мільйона гривень, то у 2021 році вона перевищила 25 мільйонів гривень. Серед найбільших боржників за послуги розподілу газу — ТОВ "Нафтогазовидобувна компанія", КП теплових мереж, КП "Теплоенерго" у Лозовій, КП "ОІТЦ".

"Незадовільний стан розрахунків теплопостачальних підприємств негативно впливає на роботу АТ "Харківгаз" і проведення планових робіт з модернізації газових мереж. Адже саме влітку здійснюється більша частина робіт з ремонту та модернізації об'єктів газорозподільної системи, заміни ділянок газопроводів. Ці заходи спрямовані на забезпечення стабільних доставок газу протягом опалювального сезону всім категоріям споживачів", — пояснили у газорозподільній компанії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Жителі Харківської області заборгували за газ 2,4 мільярда гривень

Через системні неплатежі з боку виробників тепла для людей у ​​АТ "Харківгаз" можуть бути проблеми з виплатою зарплат співробітникам.

"Третю частину коштів, що надходять за послуги доставки газу, оплачують підприємства теплокомунальної енергетики. Тому зниження рівня розрахунків з боку теплопостачальних компаній негативно позначаються не тільки на внутрішньому фінансовому стані газорозподільного підприємства, а й на його контрагентах. Зокрема, на взаємні розрахунки з ТОВ "Оператор ГТС України", — повідомили в АТ "Харківгаз".

Нагадаємо, з 1 серпня зросли тарифи на газ для населення. Газопостачальні компанії поміняли свої місячні тарифи. Вони варіюються від 7,9 до 16,99 гривень за кубометр.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.