Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Чому у Харкові не демонтують молодогвардійців: відповідь міськради

Фото: "Деколонізація. Україна"
Два роки тому алеї надали статус пам'ятки.

Навпроти ліцею №116 (вулиця Культури, 22) у Харкові розташована алея молодогвардійців.

На алеї розміщені вісім погрудь, героїв радянського твору "Молода гвардія". Співзасновник проєкту "Деколонізація. Україна" Вадим Поздняков звернувся до Харківської міської ради з вимогою демонтувати алею.

У департаменті житлово-комунального господарства Харківської міськради повідомили, що алея молодогвардійців, розташована перед входом у 116-й ліцей, віднесена до пам'яток монументального мистецтва місцевого значення та має охоронний номер — 3061-Ха. У січні 2021 року Міністерство культури та інформаційної політики України внесло алею у Держреєстр пам'яток історії та монументального мистецтва місцевого значення Харківської області.

Ліцей звернувся із питанням до департаменту культури і туризму Харківської обласної військової адміністрації. Там пояснили, що алею можуть перенести в інше місце з громадського простору, однак вона залишиться пам'яткою.

"У відповідь на запит КЗ "Харківський ліцей №116" департамент культури і туризму ХОВА надав відповідь, що пам'ятка не втрачає свій правовий статус, але переміщується на відповідно підготовлені меморіальні місця та усувається з публічного громадського простору, в контекст якого вказана пам'ятка вже не вписується та не виступає символом російсько-імперського та радянського минулого", — сказано у відповіді департаменту.

Активісти проєкту "Деколонізація. Україна" нагадали, що на момент внесення алеї молодогвардійців у Реєстр пам'яток міністром культури був Олександр Ткаченко.

з
Документ: "Деколонізація. Україна"

Як писав KHARKIV Today, від Харківської міськради вимагають прибрати Пушкіна. На станції метро "Пушкінська" у Харкові знаходяться барельєфи із зображенням російського поета Пушкіна. 

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.