Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Чиновники обіцяють, що перед медиками Харківської області погасять борги за COVID-19

 Фото: Сергей Козлов / KHARKIV Today
Не всі, хто лікує пацієнтів з коронавірусом, вчасно отримує зарплати і надбавки.

У вихідні співробітники Валківської центральної районної лікарні збираються на протест через те, що вчасно не отримують зарплату.

Чиновники визнають проблему і обіцяють, що з усіма боргами розрахуються. Гроші повинна перерахувати Національна служба здоров'я України. Про це повідомив заступник голови Харківської облдержадміністрації Михайло Черняк.

"Розбирали ситуацію у Валках. У інфекційній лікарні — вже гроші підписані ("ковідні" надбавки, зарплата за травень і червень), ми знаємо, що вони сьогодні-завтра приходять з казначейства, тобто гроші виділяються НСЗУ, їх виплачують. Всі борги, які були напрацьовані, вони підтверджені, вони всі будуть оплачені. Це позиція Міністерства охорони здоров'я, у нас на контролі в облдержадміністрації це питання. Люди повинні все отримати", — запевнив чиновник.

Черняк пояснив — причини затримок з виплатами можуть бути різними. Лікарням дають можливість виправити їх "недоліки".

"У кожному разі потрібно дивитися, які були причини — від загальної проблеми, що там були, скажімо так, прострочені терміни виплати, але сьогодні ці борги закриваються. Були і приклади, коли не внесені були пацієнти, наприклад, у електронну систему. Такі випадки на прикладі Валківської лікарні побачили. Дають можливість сьогодні довнести, щоб перерахувати і доплатити  ці гроші людям, які працювали. Чи були повною мірою прийняті управлінські рішення менеджментом комунальних підприємств з відповідними проблемами, також сьогодні ми відпрацьовуємо це питання", — розповів заступник голови Харківської обласної державної адміністрації.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: COVID у Харківській області: нових випадків у два рази більше, ніж одужань

За словами чиновника, у регіоні є лікарні, де кількість ставок перевищує кількість фактично працюючих людей.

"Коли виникають борги, вони виникають за що, за "повітряні" ставки чи за реальних людей? Питань багато, ми над усім цим працюємо. Але всі борги, які є з боку держави — платник НСЗУ сьогодні оплачує поступово", — повідомив Черняк.

Нагадаємо, 20 липня чиновники зустрічалися з колективом Валківської центральної районної лікарні, де затримують виплату зарплати. Це пов'язано з невиплатою грошей за лікування пацієнтів з коронавірусом у квітні і зниженням  доходів лікарні, повідомили в Харківській облдержадміністрації.

"Ситуація пов'язана з тим, що НСЗУ не мала можливості укласти контракт з лікарнею на квітень 2021 року через певну невідповідність ресурсного забезпечення лікарні чітким вимогам служби. Але в умовах реальної епідемічної ситуації Валківська центральна районна лікарня була долучена до мережі установ, які надають допомогу хворим на COVID-19", — пояснили там.

Головлікар лікарні Богдан Носатов уточнив, про те, що лікарня не відповідала вимогам для лікування пацієнтів з коронавірусом, він дізнався пізно, оскільки офіційні документи про це від НСЗУ надійшли наприкінці квітня, коли вже неможливо було щось виправити. Інформацію про це опублікували на сторінці Валківської міськради у Facebook.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ще у чотирьох містах Харківської області відкрилися Центри вакцинації

"5 квітня цього року я отримав офіційну відповідь, що наша лікарня відповідає всім вимогам, і ми повинні очікувати підписаного договору. Але 27 квітня надійшла друга відповідь про те, що заклад не відповідає вимогам", — розповів Носатов.

У суботу, 24 липня, співробітники лікарні у Валках перекриватимуть дорогу М-03 Київ — Харків — Довжанський.

Як писав KHARKIV Today, у червні медики вже виходили на протест у Валках через борги.   

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.