Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Четверо молодиків із Харківської області ошукували людей, пропонуючи їм грошову допомогу

Фото: Харківська обласна прокуратура
Юні зловмисники виманювали номери карток та виводили з них гроші.

Четверо юнаків придумали злочинну схему заробітку на громадянах, які потребують гуманітарної допомоги.

У грудні минулого року троє 20-річних юнаків та хлопець 18 років розробили план незаконного збагачення. Вони почали розміщувати в соцмережах оголошення про надання грошової допомоги від держави або благодійних фондів. 

"У рекламному оголошенні пропонувалось перейти за посиланням для оформлення виплат на сайт, візуально схожий на сторінку державного порталу. Однак насправді цей "сайт-перехідник" був створений шахраями", — розповіли в Харківській обласні прокуратурі. 

На цьому сайті містилося посилання на фальшивий онлайн-банкінг. Довірливі громадяни вводили реквізити банківської картки, які запитував сайт — так їх отримували шахраї. Далі вони виводили гроші з карток на свої рахунки. Правоохоронці встановили 13 таких епізодів.

Усім чотирьом молодикам інкримінують шахрайство, вчинене шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки організованою групою, повторно. Їх тримають під вартою. Підозрюваним загрожує ув'язнення на строк від 3 до 8 років.

Як писав KHARKIV Today, у Харкові затримали шахраїв, які діяли за схожою схемою. Вони шукали людей, які розміщували оголошення про продаж товарів, давали їм фальшиве посилання на сайт, де ті залишали банківські реквізити, і виводили гроші з карток.  

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.