Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Через слідчих суд виправдав колишнього харківського депутата

Суд виніс рішення по справі про зловживання службовим становищем ексдиректором КП при закупівлі контейнерів для сміття.

Слідчі не зареєстрували справу про зловживання службовим становищем Фазілем Аббасовим як окрему.

Вищий антикорупційний суд визнав невинуватим ексдиректора комунального підприємства "Комплекс з вивозу побутових відходів" та колишнього депутата Харківської міської ради Фазіля Аббасова у зловживанні службовим становищем через неприпустимість доказів проти нього. Про це повідомив Харківський антикорупційний центр.

За даними слідства, у 2016 році Комплекс з вивозу побутових відходів оголосив закупівлю обладнання для міста. Однак Аббасов вніс зміни у договір із переможцем тендеру та закупив іншу продукцію, через що комунальне підприємство переплатило майже мільйон гривень. Частину грошей постачальник перерахував компанії, кінцевим власником якої був Аббасов. Купувати мали контейнери.

Аббасов був засновником виробничої компанії "Алмаз", у якої переможець торгів — фірма "Форез" повинна була купити частини контейнерів для вивозу побутових відходів. Зараз "Алмаз" перейменовано у "Платформу 19", її засновник — син Аббасова.

"Уже після акцепту пропозиції були змінені технічні параметри контейнерів, зокрема зменшена товщина стінок контейнерів для вивезення побутових відходів, що дозволило виробнику зекономити на матеріалах. Після підписання угоди на суму 3,6 мільйона гривень переможець торгів перерахував фірмі Аббасова 1,4 мільйон гривень. За даними експертизи переплата комунального підприємства склала понад 900 тисяч гривень", — розповіли у ХАЦі.

Кримінальне провадження розпочинала поліція, потім справу передали Національному антикорупційному бюро, згодом — до антикорупційного суду.

Як зазначає ХАЦ, суд виправдав ексдиректора КП через помилки слідчих. У 2017 році слідчі внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості за двома епізодами: про ймовірні махінації між директором КП "Жилкомсервіс" та директором фірми "Системи прогресивної чистки" (замах на привласнення 500 000 гривень із бюджету), а також про ймовірний намір привласнення бюджетних коштів на той час головою адміністрації Холодногірського району Максимом Мусєєвим.

"Аббасов фігурував у першому епізоді, але не відігравав там ключову роль. Крім того, перший епізод був спрямований на підготовку до вчинення злочину, тобто, щодо дій, які полягають у "готуванні до злочину" та спрямованих виключно "на майбутнє" – після квітня 2017 року. Однак обвинувальний акт стосувався дій, які обвинувачений, на думку слідства, вчинив у минулому – в 2016 році", — пояснили у Харківському антикорупційному центрі.

Слідчі отримали інформацію про скоєння зовсім іншого кримінального провадження, однак не внесли її до Єдиного реєстру досудових розслідувань як окреме правопорушення. Тому суд виправдав Аббасова.

Як писав KHARKIV Today, у березні 2021 року Фазілю Аббасову зменшили в п'ять разів розмір застави за підозрою в зловживанні службовим становищем. Тоді Аббасов зазначав, що ця справа — п'ятирічної давнини, і до нього немає питань.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.