Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Частину всеукраїнської мережі нарколабораторій викрили у Харківській області

Фото: ДБР
Такі лабораторії зловмисники створили по всій країні.

Вирощування наркотичних речовин маскували під фермерські господарства.

Співробітники Державного бюро розслідувань і поліцейські викрили мережу нарколабораторій, що були створені у кількох регіонах, зокрема, Черкаській, Дніпропетровській, Кіровоградській, Київській, Полтавській та Харківській областях. Спочатку наркотики вирощували під виглядом господарства, потім ї оброблювали і продавали оптом та у роздріб по всій Україні. 

"Річний обсяг вирощеної високотехнологічним методом гідропоніки коноплі становив понад 1 тис. кг. Чистий прибуток ділків складав понад 500 тис. доларів США. Для легалізації доходів, отриманих від наркобізнесу, організатор та спільники скуповували рухоме та нерухоме майно. За даними слідства, їх діяльність "прикривали" працівники правоохоронних органів", — розповіли у ДБР.

У різних областях країни правоохоронці провели понад 50 обшуків, знайшли десятки кілограмів готових наркотиків, дві лабораторії, які були замасковані під фермерські господарства, гроші та зброю. У лабораторіях виявили велику кількість конопель найвищої якості, які були вирощені методом гідропоніки.

Наразі затримали десять учасників схеми, у тому числі організаторів, хіміків-виконавців, керівника підрозділу одного з обласних правоохоронних органів. Їм оголосили підозри ч. 2 ст. 255, ч. 4 ст. 28 і ч. 3 ст. 307, ч. 4 ст. 28 і ч. 3 ст. 313, ч. 4 ст. 28 і  ч. 2 ст. 317 (створення та участь у злочинній організації, незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, збут наркотичних засобів, організація місць для незаконного виробництва наркотичних засобів) Кримінального кодексу України. Правоохоронцю вручили підозру за ч. 2 ст. 255 і ч. 2 ст. 317 (створення, керівництво злочинною організацією, участь у ній, організація місць для незаконного вживання, виробництва чи виготовлення наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів).

Зловмисникам загрожує до 12 років ув'язнення та конфіскація майна. Зараз вирішують питання про обрання підозрюваним міри запобіжного заходу. 

Як писав KHARKIV Today, правоохоронці з Харківщини вимагали гроші з наркозалежних. Схему створив на початку 2021 року ексспівробітник Національної поліції. Йому "допомагали" 11 співробітників поліції, у яких була оперативна інформація, тому вони знали, де будуть "жертви", і робили засідки.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.