Бюджет Харкова на 2022 рік ухвалили. Плюс мільярд гривень

Бюджет ухвалили на ІХ позачерговій сесії Харківської міськради.

Загальний обсяг доходів бюджету Харкова у 2022 році становить 19,3 мільярда гривень (на мільярд більше 2020-го). Кошторис підтримали три фракції:  Блок Кернеса "Успішний Харків", "Слуга Народу" та "Європейська солідарність". Жодного голосу не дали ОПЗЖ, партія Шарія та блок Світличної "Разом".

22 грудня на ІХ позачерговій сесії Харківської міської ради ухвалили бюджет Харкова на 2022 рік. "За" проголосував 61 депутатів, проти було п'ять, утрималися дев'ять.

Ігор Терехов назвав бюджет на 2022 рік соціальним, але не досконалим. Проект рішення просив ухвалити.

"Це план, за яким житимемо у півторамільйонному Харкові. Я хочу, щоб ми об'єднались навколо харків'ян, забули про політичну приналежність. Два ключові моменти: це соціально-спрямований бюджет. 40 % — це гроші на освіту, медицину, соціальний захист, культуру, мистецтво. Ми заклали капремонти в 165 школах. Ми збільшуємо бюджет: система охорони здоров'я — на 40%, вперше створюємо муніципальну швидку невідкладну допомогу Ми передбачаємо збереження в бюджеті всіх пільг на проїзд, послуг ЖКГ. Друге — це розвиток інфраструктури міста: закупівля нового громадського транспорту, будівництво льодової арени, реконструкція "Металіста" як міського об'єкта. Так, бюджет може бути досконалим або недосконалим. Я прошу вас проголосувати і ухвалити бюджет. Буде час — щось змінюватимемо в залежності від викликів. Це бюджет розвитку Харкова", — сказав Терехов.

Опозиційні депутати назвали цей бюджет не гіршим, хоч і не найкращим.

Питання "Про бюджет Харківської міської територіальної громади на 2022 рік" озвучила директор Департаменту бюджету та фінансів Харківської міської ради Тетяна Таукешева.

"Базовими показниками бюджету Харківської міської територіальної громади на 2022 рік виступають прогнозні показники на 2022-2024 роки. Показник бюджету враховують ймовірний сценарій розвитку економіки, на який впливає поширення нових штамів коронавірусу. Особливістю формування доходів бюджету є зарахування розмірі 4% у відповідність до меморандуму про врегулювання питань у сфері теплоенергетики. Це дозволить додатково отримати бюджету територіальної громади 630 мільйонів гривень", — сказала Таукешева.

Згідно з проектом рішення, доходи бюджету Харкова у 2022 році становитимуть 19,3 мільярда гривень. У проекті рішення враховано освітню субвенцію, реверсну дотацію, субвенцію на продовження третьої лінії метрополітену.

Субвенцію направлять на виплату заробітної плати медичним працівникам спеціалізованої медико-санітарної частини №13, педпрацівникам приватних шкіл (36 мільйонів гривень), педпрацівникам Харківського інклюзивно-ресурсного центру (5,9 мільйона гривень). Додаткова дотація на утримання закладів освіти та охорони здоров'я становить 26,6 мільйона гривень.

Обсяг видатків бюджету на 2022 рік розрахували у сумі 18,8 мільярда гривень. Пріоритетними при визначенні видатків директор департаменту бюджету та фінансів Тетяна Таукешева називає збереження соціальної стабільності у місті, забезпечення своєчасної та в повному обсязі виплати зарплати працівникам бюджетної сфери, надання соціальних послуг та соціальної підтримки населення, створення умов, що сприяють покращенню якості життя мешканців, соціально-економічному розвитку Харкова, безперебійного функціонування всіх сфер його життєдіяльності.

При формуванні видатків бюджету врахували підвищення мінімальної заробітної плати та окладу працівника першого тарифного розряду на 8,3% (мінімальна зарплата становитиме 6500 гривень, оклад — 2893 гривні).

Які витрати враховані у бюджеті на 2022 рік:

  • забезпечення безкоштовного проїзду пільгової категорії громадян у трамваях, тролейбусах, метро — понад 630 мільйонів гривень;
  • будівництво Олексіївської лінії метрополітену (333 мільйони гривень);
  • придбання тролейбусів на автономному ходу — 34,5 млн гривень;
  • купівля автобусів — 278 мільйонів гривень;
  • будівництво транспортних розв'язок у місцях концентрації транспорту, оновлення спеціальної техніки, механізмів для комунальних підприємств;
  • продовження реконструкції Харківського зоологічного парку — 250 мільйонів гривень;
  • на медицину: придбання медикаментів (56,8 мільйона гривень), капремонт медичних установ (47,2 мільйона гривень), придбання медичного обладнання (43 мільйони гривень), оновлення обладнання КП "Міська молочна фабрика-кухня дитячого харчування" (28 мільйонів гривень) ;
  • створення невідкладної медичної допомоги (97,3 мільйона гривень);
  • будівництво фізкультурно-оздоровчого комплексу "Льодова арена" (58,1 мільйона гривень);
  • капітальний ремонт чаші стадіону комунального підприємства "Спортивний комплекс "Металіст" (215 мільйонів гривень);
  • будівництво урбан-парку та скейт-парку;
  • будівництво, реконструкція та ремонт доріг (940 мільйонів гривень), будівництво, ремонт та реконструкція комунікацій комунального призначення (580 мільйонів гривень), розвиток інфраструктури наземного електротранспорту (102 мільйони гривень), капітальний та поточний ремонт житлового фонду (766, 3 мільйони гривень);
  • реставрація центрального Палацу одруження — 28,5 мільйона гривень;
  • будівництво початкової школи №182 на Північній Салтівці — 1 мільйон гривень;
  • санітарно-курортне лікування людей з інвалідністю та учасників війни, учасників бойових дій, чорнобильців — 10,2 мільйона гривень;
  • харчування дітей до 2 років життя молочними сумішами — 15,7 мільйона гривень;
  • відпустка лікарських засобів без оплати на пільгових умовах — 37 мільйонів гривень;
  • одноразову допомогу малозабезпеченим сім'ям та мешканцям міста — близько 80 мільйонів гривень;
  • оновлення та повірку лічильників гарячої та холодної води — 8 мільйонів гривень;
  • інвестиційні проекти та заходи щодо розвитку міської інфраструктури — 5,5 мільярда гривень (майже третина обсягів видатків бюджету).

"Таким чином, на виконання соціальних стандартів, визначених державою, у бюджеті міста передбачено 37,2%. Чому ми сьогодні звертатимемося до президента, Верховної Ради — щоб нам збільшили відрахування від податків з доходів фізичних осіб до 85%, щоб вивільнені кошти ми могли направити на наші міські програми", — пояснила Тетяна Таукешева.

Як писав KHARKIV Today, 21 на дев'ятій сесії Харківської обласної ради восьмого скликання ухвалили обласний бюджет на 2022 рік. Обсяг обласного бюджету 2022 року становитиме 6 мільярдів 824 мільйони 882 тисячі гривень.