Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Бустерну дозу вакцини проти COVID-19 можуть отримати усі охочі

Одной из первых от коронавируса привилась редактор KHARKIV Today. 
Зробити щеплення можуть усі вакциновані жителі України віком від 18 років.

Відповідний наказ підписав міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко.

В Україні дозволили бустерну дозу вакцини проти COVID-19 для всіх вакцинованих віком від 18 років. Оптимальний термін ревакцинації від 6 до 9 місяців після завершення первинного курсу вакцинації незалежно від того, якою вакциною щеплювалася людина. Про це повідомляє пресслужба Міністерства охорони здоров'я України.

"Введення бустерної дози вакцини проти COVID-19 вже продемонструвало свою безпеку. Вона посилює імунну відповідь і ефективність проти різних актуальних варіантів коронавірусу SARS-CoV-2", — пояснили у МОЗ.

Також повідомляється, що для бустерної дози краще вибирати м-РНК-вакцини — Moderna або Comirnaty від Pfizer-BioNTech, незалежно від того, якою вакциною була щеплена людина. Тим, хто отримав перші два щеплення вакциною CoronaVac від Sinovac Biotech, рекомендується вводити бустерну дозу вакциною Pfizer. Без мРНК-вакцин бустерну дозу можна зробити іншою вакциною.

Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко повідомив на своїй сторінці у Facebook, що вже підписав відповідний наказ. Він каже, що бустерна доза має посилити ефективність вакцини і дати кращий захист від нового штаму коронавірусу "Омікрон".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Центри вакцинації закриють у Харківській області

Раніше бустерну дозу вводили в Україні людям віком від 60 років, медичним працівникам і працівникам будинків інтернатного типу.

Після введення дози бустера можна отримати новий COVID-сертифікат, який діятиме 270 діб з дати її введення. Згенерувати його можна буде у "Дії" орієнтовно наприкінці січня 2022 року. До цього часу діятиме сертифікат щодо попередньої повної вакцинації.

Раніше KHARKIV Today писав, що більшість жителів Харківській області щепилися проти коронавірусу. Дві дози вакцини отримали 51% дорослого населення.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.