Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Будівництво онкоцентру в Харкові: підрядник відстає від графіка

Тендер на строительство онкоцентра выиграла львовская фирма. Фото: Сергей Козлов.
Відставання від графіка становить два місяці.

Департамент капбудівництва ХОДА надіслав фірмі-підряднику попереджувальні листи про пропуск термінів здачі об'єкта. Якщо фірма не прискорить виконання робіт, порушуватиметься питання про розірвання договору. Будівництво онкоцентру фінансується за програмою президента "Велике будівництво".

Залізобетонний каркас, стіни, покрівлю та фасад онкоцентру у Харкові львівська фірма-підрядник "Ромб+" мала звести до 1 вересня, проте роботи не завершено досі. На сьогодні готовий один залізобетонний каркас, і той на 90%. Про це повідомив директор департаменту капітального будівництва Харківської обласної державної адміністрації Сергій Жуков.

"Наприкінці минулого року було підписано договір із підрядною організацією "Ромб+", яка взяла на себе зобов'язання цього року виконати роботи загальною вартістю 250 мільйонів гривень за першою чергою будівництва. На даний момент будівництво онкоцентру триває, але ми бачимо суттєве відставання за графіком "Ми планували цього року за ці кошти побудувати лікувально-діагностичний корпус, який мав виглядати як зведений залізобетонний каркас, стіни, покрівля, вентильований фасад, газова котельня, трансформаторна та киснева станції. Всі ці роботи розпочато, але тепер ми бачимо лише залізобетонний каркас, та й той змонтований на 90%”.

За офіційною інформацією, департамент капбудівництва виконав усі зобов'язання — провів перемовини, своєчасно надав проєктно-кошторисну документацію, забезпечив усім необхідним, проте підрядник не в змозі впоратися зі складним об'єктом (клас СС3). Причиною цього називають недостатню кількість техніки та співробітників у львівської фірми..

Несвоєчасне здавання залізобетонного каркаса (це підвал, чотири поверхи та технічний поверх) позначиться на наступних етапах будівництва онкоцентру. Після зведення каркаса підрядник повинен був перейти до стін, скління та покрівлі. Роботи досі не виконані. Поки що термін затримки становить два місяці. Як пояснив KHARKIV Today Сергій Жуков, якщо підрядник не виправить ситуацію, замовник почне розглядати питання щодо розірвання договору.

"Ми ведемо активну роботу з підрядною організацією. Вже перебуваємо у констатуванні цього факту — листи, претензійна позовна робота. Попереджено організацію, що за суттєве відставання від термінів будівництва цього року ми будемо змушені вживати кардинальних заходів. Я зараз не можу говорити остаточно, які заходи будуть вжиті і коли. Це залежатиме від того, чи зможе підрядна організація наздогнати ці терміни, — каже Жуков. — У разі суттєвого невиконання договору, термінів, основних етапів договору ми маємо право ініціювати розірвання договору".

Зазначимо, онкоцентр будується за кошти інфраструктурної субвенції, фонду регіонального розвитку та обласного бюджету. Введення в експлуатацію онкоцентру планувалося на 2022 рік. Однак це було можливе за умови своєчасного фінансування та виконання робіт. Наразі у департаменті капбудівництва прогнозують потенційне неосвоєння коштів. Це означає, що кошти перейдуть на наступний рік, водночас освоїти їх зможуть, якщо фірма-підрядник працюватиме швидше. Показовим буде цей місяць, вважає Сергій Жуков.

Перевести медиків до нового онкоцентру зможуть після завершення будівництва першої та другої черги (всього їх — чотири).

Як писав KHARKIV Today, 28 грудня департамент капітального будівництва Харківської обласної державної адміністрації уклав договір із львівською фірмою "Ромб+" на будівництво нового онкоцентру (вулиця Лісопарківська, 4) вартістю 737,75 мільйона гривень.

У 2019 році департамент капбудівництва ХОДА уклав договір про будівництво онкоцентру на 650 мільйонів гривень із харківською фірмою "Трест Житлобуд-1". Сплатили за ним 44 мільйони гривень, потім договір розірвали, оскільки знадобилося коригування проєктно-кошторисної документації.

Тоді її єдиним конкурентом була інша харківська фірма — "Стальконструкція ЛТД". Цього разу, крім цих двох фірм, в аукціоні брала участь львівська — "Ромб+".

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.