Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Бійці харківської тероборони створили "оркодав"

Скрін: Харківський окремий батальйон тероборони
Автівка окупантів стала на озброєння ЗСУ.

Бійці Харківського окремого батальйону територіальної оборони затрофеїли автомобіль УАЗ, який російські окупанти залишили в лісі без коліс та інших запчастин.

За місяць машину доукомплектували та відремонтували. Для цього використали деталі з інших покинутих автівок окупантів. Тепер вона служить для потреб підрозділу. Бійці називають автівку "УАЗом-оркодавом".

"У лісі орки залишили. Стояв розбитий, витягнули його звідти, з бруду. Він там без коліс стояв. Із трьох різних УАЗиків зібрали. Тут було два "головастики" таких і один звичайний командирський "бобик". Ми розібрали все там, "движки" познімали, проводи, все, що потрібно, і зібрали один. Зараз стартер поставимо, і вже заводитися будемо. Цей двигун цілий. Ми його також зняли. Я його бензином промив, він як новий. Тут навіть десь зірки, "Росія" — написано", — розповів один із бійців тероборони.

Російські загарбники залишили техніку, яка частково може стати "донором" для наших машин, однак у більшості вона розбита. Втікаючи, окупанти трощили все.

"Дурниці вони позалишали. Зламали вони все. Дещо все одне... Користуємося. А все інше — сміття, результат їхньої життєдіяльності на нашій землі. Собаки. Ми їздили тут, дивишся — всюди прикладена рука... Як можна на всіх прольотах обірвати стовпи у селищі, проводи? Як у селищі може не бути жодного стовпчика, жодного цілого приміщення?", — зазначає український захисник.

Зараз "УАЗ-оркодав" на ходу. За потреби він може стати бойовою машиною зі зброєю.

"На ремонт приблизно місяць. Те, що технічно, їде — так. Але комфорт, щоб із двигуна не летіло, там не вистачає багато, залізяк, підвісів. А так, мости, "роздатка", коробка двигун — усе працює, електрика — по дрібниці. На нього колоди, ящики возимо, все, що нам потрібно для нашого підрозділу. Людей будемо возити. Гарно по лісу їде. Він всюдихід, він нормально їде. Звичайно будемо, як будемо йти в атаку. У нас усе з собою. Туди навіть чіпляти не потрібно. Поставив, і все. Це у нас тепер бойова одиниця. Не тільки робоча, а ще й бойова", — сказав боєць тероборони.

Як писав KHARKIV Today, у жовтні бійці 92-ї окремої механізованої бригади імені кошового отамана Івана Сірка захопили біля міста Куп'янськ у Харківській області новітній російський танк — Т-90. Його випробував командир 92-ї бригади Павло Федосенко. Захоплений трофейний танк використовують у боротьбі з окупантами.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.